Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, lapkričio 21 d.


Plunksna ir strategija
Ieva Rekštytė-Matuliauskė

Badmintonas tik iš pažiūros atrodo nerūpestingas pievų žaidimas. Entuziastams jis veikiau primena šachmatus ore – strateginis mąstymas dažnai padeda pelnyti daugiau taškų nei miklumas. Ieva Rekštytė-Matuliauskė meta klausimus į orą ir nekantrauja, kas juos atmuš.

„Iš kur gi jūs sužinojote apie muštautą?“ – iš telefono garsiakalbio pasigirsta nuostabos intonacijos. Jaučiuosi, tarsi būčiau įminusi tylos įžadus davusios brolijos kodą. Bet tikrovė ne tokia dramatiška. Jau 15 metų į privačią sodybą Varėnos rajone suguža būrys badmintono aistruolių. Kadangi badmintonu dažniausiai vadinamas tik salėje vykstantis žaidimas, miškų apsuptyje raketėmis mojuojantys entuziastai nutarė sugalvoti kitą pavadinimą. Buvo paskelbtas konkursas ir jį nugalėjo labai lietuviškai ir gerokai ironiškai skambantis muštautas. „Mes juk mėgstam mušti tautą“, – kvatoja sambūrio iniciatorius, projektavimo įmonės Ukmergėje vadovas Gintautas Karvelis. Jį ir pribloškiau savo skambučiu apie perkrikštytą žaidimą.

Į G. Karvelio sodybos prieigose kasmet vykstančius susibūrimus suvažiuoja nuo pusšimčio iki šimto jo bičiulių ir kolegų, daugiausia – architektų ir su šia sritimi susijusių žmonių. Tarp jų badmintonas pasklido it geroji bakterija. Būtent Varėnos miškuose architektas Audrius Ambrasas taip įsijautė į šį žaidimą, kad negalėdamas išlaukti kitos vasaros ėmė pliekti rakete ir salėje. „Man patinka intelektualios kovos, strategijos elementas, – sako jis, – ir tai, kad senstant bei lėtėjant reakcijai priešininką galima įveikti protu.“

Intelektinis žaidimo aspektas svarbesnis, nei gali pasirodyti žvelgiant į kur nors pievoje lakstančius basakojus, skaičiuojančius atmušimus ir siekiančius, kad plunksna kuo ilgiau nenukristų ant žemės. Tai, anot trenerio Mariaus Šlausto, pats primityviausias badmintono suvokimas. Jei norite tikrų aistrų – nukeliaukite į salę. Kad ir kurios nors mokyklos, kur, visai tikėtina, išvysite matytų veidų. Vilniuje užsiėmimus organizuojantis M. Šlaustas yra atkreipęs dėmesį, kad iš turtingiausių Lietuvos žmonių šimtuko bent trys lanko badmintono treniruotes: „Tenisą ir golfą daugelis renkasi dėl socialinio statuso įtvirtinimo, tačiau savo gyvenime pasiekę tai, ką nori, net ir labai atsakingas pareigas einantys žmonės nesibodi ateiti į paprastą mokyklos salę.“

2017 01 04 17:30
Spausdinti