Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


KIPRO DERUSIFIKACIJA
Išsivadavimas
Ovidijus Lukošius, specialiai IQ iš Limasolio (Kipras)
Shutterstock
Limasolio spindesys.

Maskvos Viduržemio jūroje pravardę Kipras užsidirbo dėl paslaugų sektoriaus priklausomybės nuo Rusijos. Karas Ukrainoje ir ES sankcijos tai keičia. Ar sunkios Kipro pagirios po puotos su rusais?

Limasolio priemiestyje stovinčio penkių žvaigždučių viešbučio kieme tarp keleto kitų plevėsuoja Rusijos vėliava. Tiesa, toliausiai nuo jos iškelta ir Ukrainos dvispalvė. Į viešbutį vežančiame bolte grojo „Russkoje radijo“, pirmieji televizijos kanalai kambaryje buvo rezervuoti rusiškoms programoms. Pro langą buvo matyti kitapus gatvės styrantis Londono metro stiliaus reklamos stovas su užrašu kirilica „Limasolgrad“. Nedidelio biuro iškaba rusiškai skelbė: „Padėsime bet kurioje situacijoje.“

Limasolio gatvėse, parduotuvėse ir viešbučių liftuose be perstojo skamba rusų kalba. Spalio pradžioje turizmo sezonas jau kiek aprimęs ir viešbučiuose karaliauja jaunos poros su kūdikiais bei seneliai su ikimokyklinio amžiaus anūkais – gana triukšminga publika, todėl nereikia daryti apklausos, kad žinotumei, iš kur jie atvykę.

Tiesioginiai skrydžiai nutrūko

2023 10 20 20:05
Spausdinti