Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 25 d.


PALŪKANŲ NORMOS
Analitikai: ECB kitąmet bazines palūkanas mažins bent tris kartus
BNS
Freepik

Europos Centrinis Bankas ir Anglijos bankas 2024 metais bazines palūkanas mažins mažiausiai tris kartus, o pirmas jų apkarpymas veikiausiai įvyks birželio mėnesį, prognozuoja „Financial Times“ kalbinti analitikai.

Britų verslo leidinys pažymi, jog euro zonos ir Jungtinės Karalystės ekonomikų artėjimas prie sąstingio laikotarpio atsispindi pastarojo meto oficialioje statistikoje, kuri taip pat rodo bemaž nuolatinį infliacijos lėtėjimą, o tai gali paskatinti centrinius bankus anksčiau pradėti pinigų politikos švelninimą, nepaisant kol kas griežto ir šalto tono jų atstovų pareiškimuose.

ECB vadovė Christine Lagarde neseniai įspėjo, kad svarstyti bazinių palūkanų mažinimo galimybę yra „visiškai per anksti“. Panašią nuomonę išsakė ir Anglijos banko vadovas Andrew Bailey, pabrėždamas, jog „infliacijos stiprėjimo rizika“ išlieka.

Kita vertus, silpni statistiniai duomenys smarkiai pakeitė analitikų nuotaikas, kurie dar spalio pradžioje manė, kad ECB bazinių palūkanų nemažins iki 2024-ųjų rugsėjo, o Anglijos bankas – iki 2025 metų pradžios. Dabar gi ekonomistai tolesnio pinigų politikos griežtinimo tikimybę laiko beveik nuline ir prognozuoja, kad birželį euro zonoje, JK, taip pat ir JAV įvyks pirmas bazinių palūkanų apkarpymas, nurodo „Financial Times“.

2023 11 21 14:33
Spausdinti