Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 19 d.


EKONOMIKA
Artimiausiu metu ECB vis dar turėtų didinti palūkanų normas
ELTA
Unsplash

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus mano, kad Europos Centrinis Bankas (ECB) artimiausiu metu vis dar didins bazines palūkanų normas. Tačiau, pasak jo, tai turėtų būti ne toks spartus didinimas, kaip iki šiol.

„Ateinančius porą ECB valdančiosios tarybos susitikimų, manau, kad turėtume matyti tolesnį bazinių palūkanų normų didinimą. Ne taip sparčiai, kaip buvo anksčiau. Reikia pripažinti, kad 75 bazinių punktų, 50 bazinių punktų didinimas yra nekonvencinis, bet toliau turėtų būti didinama“, – antradienį žurnalistams teigė G. Šimkus.

„Ar tai tęsis ir rugsėjo mėnesį? Neskubėkime. Nes iki to laikotarpio dar yra ilgas laiko tarpas ir bus bent du prognozių raundai, birželio, rugsėjo mėnesiais bei daugybė duomenų apie ekonomiką, kurie šiuo metu kartais yra net ir konfliktuojantys“, – tvirtino jis.

ELTA primena, kad gegužės pradžioje posėdžiavusi ECB Valdančioji taryba nusprendė tris pagrindines palūkanų normas padidinti 25 baziniais punktais.

Nuo gegužės 10 d. pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma buvo padidinta iki 3,75 proc., o palūkanų normos naudojantis ribinio skolinimosi ir indėlių galimybėmis buvo padidintos atitinkamai iki 4 proc. ir 3,25 proc.

2023 05 30 13:35
Spausdinti