Meniu
Prenumerata

šeštadienis, vasario 24 d.


INFLIACIJA
Balandį metinė infliacija – 16,8 proc.
BNS
BNS Foto
Infliacija.

Balandžio mėnesį metinė infliacija – balandį, palyginti su pernai balandžiu – siekė 16,8 proc., pranešė Statistikos departamentas. Balandžio pabaigoje skelbta išankstinė infliacija siekė 16,6 procento.

Vidutinė metinė infliacija balandį siekė 9,2 proc., o mėnesio – 1,9 proc.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, kietojo kuro, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, duonos ir grūdų produktų, dujų, daržovių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, mėsos ir jos produktų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, elektros energijos kainų padidėjimas bei vandentiekos kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 19,3 proc., paslaugų – 10,9 proc., per mėnesį – atitinkamai 2,2 proc. ir 1,1 proc.

Per mėnesį daugiausia padidėjo pomidorų, melionų, vėlyvųjų baltagūžių kopūstų, gūžinių salotų kainos, taip pat pabrango kruopos, miltai, mėsos konservai, kiti valgomieji gyvuliniai riebalai, džiovintos daržovės.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų 0,8 proc. didėjimą lėmė kietojo kuro (15,8 proc.), gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui (2,6 proc.), elektros energijos (1,8 proc.) kainų padidėjimas bei šilumos energijos (9,6 proc.) kainų sumažėjimas.

Dėl naujų pavasario ir vasaros sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 5,1 proc.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 09 10:40
Spausdinti