Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


EURO ZONA
Ch. Lagarde: ECB ir toliau didins palūkanas, tačiau nebe taip sparčiai
ELTA
Twitter
Christine Lagarde.

Infliacija euro zonoje vis dar yra per didelė, tad Europos centrinis bankas (ECB) ir toliau kels palūkanų normas, tačiau nebe taip sparčiai. Tai ketvirtadienį pareiškė ECB vadovė Christine Lagarde.

„Artėjame prie savo kreiserinio aukščio – jo dar nepasiekėme, o tai reiškia, kad turime toliau kilti, tačiau nebe taip sparčiai“, – bankininkystės konferencijoje Hanoveryje tvirtino Ch. Lagarde.

Anot naujausių duomenų, infliacija euro zonoje gegužę sumažėjo iki 6,1 proc. Nepaisant to, šio rodiklio vertė vis dar gerokai viršija ECB nustatytą 2 proc. infliacijos tikslą.

„Infliacija vis dar yra per didelė“, – teigė C. Lagarde.

Siekdamas pažaboti kainų augimą, ECB praėjusiais metais inicijavo agresyvią palūkanų normų didinimo kampaniją ir nuo liepos pakėlė normas 3,75 proc.

Ketvirtadienį Ch. Lagarde kėlė klausimą, susijusį su palūkanų kėlimo trajektorijos ilgiu. „Lėktuvas turi pakilti pakankamai aukštai, kad pasiektų savo tikslą, tačiau ne tiek aukštai, jog jį praleistų“, – kalbėjo ECB vadovė.

Ji kartu perspėjo, kad šiuo metu nėra „jokių aiškių įrodymų, liudijančių, jog bazinė infliacija yra pasiekusi piką“.

Kitas ECB sprendimas dėl palūkanų turėtų paaiškėti birželio 15 d. Stebėtojai mano, kad normos bus kilstelėtos 25 baziniais punktais.

2023 06 01 15:25
Spausdinti