Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 22 d.


EKONOMIKA
EBPO: Lietuvos ekonomika šiemet augs 2,5 proc., kitąmet – 1,6 proc.
BNS
Julius Kalinskas/BNS
Asociatyvi nuotrauka.

Lietuvos ekonomikos augimas šiemet sieks 2,5 proc., o 2023 metais jis turėtų sulėtėti iki 1,6 proc., prognozuoja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).

Antradienį paskelbtoje atnaujintoje EBPO ekonominėje apžvalgoje rašoma, kad šalies ekonomikos lėtėjimą kitąmet lemia aukšta infliacija, Rusijos karo Ukrainoje poveikis ir silpnesnė išorės paklausa, o privatų vartojimą neigiamai veikia didesnis nedarbas ir realaus darbo užmokesčio mažėjimas. Prognozuojama, kad 2024 metais Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas turėtų siekti 2 procentus.

Vidutinė infliacija Lietuvoje šiemet turėtų siekti 18,8 proc., o 2023 metais – 11,9 proc. Nedarbas turėtų siekti atitinkamai 5,8 ir 6,5 proc., valdžios sektoriaus deficitas – 2 ir 4,8 proc., o valstybės skola – 50,2 ir 53,4 procento.

EBPO teigia, jog valstybės numatyta parama padeda namų ūkiams ir įmonėms susidoroti su didėjančiomis energijos kainomis, tačiau paramą būtų galima taikyti tikslingiau, tik pažeidžiamoms grupėms.

Taip pat teigiama, kad vykdant struktūrines reformas pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas įgūdžių gerinimui ir geresniam daugelio valstybės ir savivaldybių įmonių valdymui.

2022 11 22 16:18
Spausdinti