Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 25 d.


FINANSAI
ECB rugsėjį gali nuspręsti pristabdyti palūkanų normų kėlimą
ELTA
Unsplash

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus mano, kad Europos Centrinis Bankas (ECB) gali nuspręsti rugsėjį nebekelti bazinių palūkanų normų. Visgi, anot jo, tai nereikštų, kad bus pasiektas palūkanų pikas, kadangi priklausomai nuo ekonominių duomenų, palūkanų normos gali būti keliamos ir vėliau.

„Kryptis yra labai akivaizdi. Ir labai natūralu, kad kai ateini prie to piko, tu tiesiog turi daugiau sprendimo alternatyvų. Dabar iš tikrųjų yra klausimas ar reikia padidinti arba tiesiog reikia padaryti tą pauzę ir pažiūrėti, kaip iš tikrųjų ta ekonomika vystysis“, – penktadienį žurnalistams teigė G. Šimkus.

„Mes dabar susikoncentravome į rugsėjo mėn. susitikimą. Bet nepakėlimas rugsėjį nereiškia, kad nebūtų toliau kėlimo ateityje“, – pridūrė jis.

Anot LB pirmininko vertinimo, jei ECB kels palūkanų normas rugsėji, tai bus daroma 25 baziniais punktais.

ELTA primena, kad ketvirtadienį posėdžiavusi Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba nusprendė visas tris pagrindines palūkanų normas padidinti 25 baziniais punktais.

Pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir palūkanų normos naudojantis ribinio skolinimosi ir indėlių galimybėmis bus padidintos atitinkamai iki 4,25 proc., 4,50 proc. ir 3,75 proc. ir bus taikomos nuo 2023 m. rugpjūčio 2 d.

Liepą, išankstiniais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, metinė infliaciją Lietuvoje siekė 7,1 proc. Eurostatas skelbė, kad birželį euro zonos metinė infliacija buvo 5,5 proc.

2023 07 28 11:27
Spausdinti