Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


EUROPOS CENTRINIS BANKAS
ECB vadovė: gali būti pauzė, tačiau palūkanų normos bus mažinamos
ELTA
X
ECB vadovė Christine Lagarde.

Europos centrinio banko (ECB) pinigų politikos formuotojai teigia, kad kitas pokytis palūkanų normų srityje bus apkarpymas.

Tai antradienį pareiškė ECB vadovė Christine Lagarde.

Ch. Lagarde televizijos kanalui „CNN International“ sakė, kad plačiai sutariama, jog „jei turėsime pasirinkimą arba kelti, arba mažinti“, kitas ECB žingsnis bus „sumažinimas“. „Gali būti pauzė, pauzė, pauzė ir dar kartą pauzė, bet kitas žingsnis bus žemyn“, – pridūrė ji.

Praėjusią savaitę ECB trečią kartą iš eilės paliko savo palūkanų normą naudojantis indėlių galimybėmis rekordiniame 4 proc. lygyje, bankui prieš tai vykdžius istorinę didinimo kampaniją, skirtą suvaldyti kainas, kurios šovė į aukštumas, kai Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą.

Po 2022 m. pasiekto piko infliacija euro zonoje pastaraisiais mėnesiais sumažėjo ir priartėjo prie ECB 2 proc. tikslo, nors gruodį metinis įvertis kiek paaugo ir pasiekė 2,9 proc. Prieaugio buvo plačiai tikimasi ir jį daugiausiai lėmė palyginimo su ankstesniais metais efektas, kai vyriausybės teikė išskirtinę paramą, kad padėtų namų ūkiams, nes Rusijos invazija į Ukrainą išaugino energijos kainas.

„Stebime dezinfliacijos tendenciją, dėl to nėra jokių abejonių“, – CNN teigė Ch. Lagarde. Tačiau ji pažymėjo, kad šis procesas turi būti labiau įsibėgėjęs, jog būtų galima puoselėti užtikrintumą.

2024 01 31 08:36
Spausdinti