Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


FINANSAI
Finansų sistemai daugėja rizikų, bet bankai pajėgūs atlaikyti ir nepalankių ekonominių sąlygų scenarijų
ELTA
Pixabay

Finansinis ciklas Lietuvoje yra perėjęs į lėtėjimo faze, o rizikos finansų sistemai per metus išaugo, tačiau bankų sektorius turi skaupęs didelius kapitalo rezervus, kuriuos dar labiau stiprina išaugęs pelningumas, tvirtina Lietuvos bankas (LB). LB atlikto testavimo rnepalankiomis sąlygomis rezultatai rodo, kad bankai yra pajėgūs atlaikyti ir nepalankių ekonominių sąlygų scenarijų.

„Finansų sistemai, kaip ir gyventojams bei verslui, tenka spręsti tiek besitęsiančius iššūkius dėl tebevykstančio Rusijos karo prieš Ukrainą padarinių ir aukštos infliacijos, tiek ir visiškai naujus. Per metus iš esmės pasikeitė palūkanų aplinka, jos reikšmingai padidėjo, šalies finansinis ciklas perėjo į lėtėjimo faze, ekonomikos augimo perspektyvos yra pablogėjusios”, – tvirtina LB valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

„Bankų testavimo rezultatai rodo, kad bankų sektoriaus kapitalo šarvas yra itin tvirtas, o išaugęs pelningumas juos dar sustiprins, todėl bankai yra pajėgūs atlaikyti net ir reikšmingus sukrėtimas”, – sakė jis.

2023 05 30 12:13
Spausdinti