Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


FINANSAI
G. Šimkus į Lietuvą pakvietė Ispanijos komercinį banką
Josvydas Elinskas/ELTA
Gediminas Šimkus.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus Ispanijoje susitiko su vieno didžiausių Europoje komercinio banko atstovais ir pakvietė juos teikti paslaugas Lietuvoje.

„Lietuvos bankų sektorius yra koncentruotas, dėl to svarbu skatinti konkurenciją ir pritraukti į mūsų šalį tarptautinio lygio finansų rinkos dalyvių. Šiuo klausimu mes nuosekliai ir intensyviai dirbame, aktyviai ieškodami galimybių“, – centrinio banko pranešime sakė G. Šimkus.

Ispanijoje jis dalyvauja neformaliame ECOFIN tarybos renginyje, kuriame Europos Sąjungos (ES) šalių finansų ministrai ir centrinių bankų vadovai susitinka aptarti ekonomikos ir finansų aktualijų.

Per pastaruosius metus Lietuvos banko atstovai individualiai susitiko su daugiau nei 60 Vokietijos, Lenkijos, Italijos, Izraelio, JAV, Jungtinės Karalystės, Turkijos, Nyderlandų ir kitų valstybių bankų atstovais, pristatė jiems galimybes veikti mūsų šalyje.

Lietuvos bankų sektoriaus pelningumas ir padengimas likvidžiuoju turtu euro zonoje yra vienas didžiausių, o neveiksnių paskolų rodiklis (angl. non-performing loans ratio) – vienas mažiausių.

Pradėti veiklą Lietuvoje kitos ES šalies komercinis bankas gali gavęs Europos Centrinio Banko (tarpininkaujant Lietuvos bankui) licenciją, įsteigti filialą arba veikti neįsisteigus. Pastaraisiais dviem atvejais pakanka gauti ES valstybės, kurioje veikia komercinis bankas, finansų rinkos priežiūros institucijos leidimą, ir ši notifikuotų Lietuvos banką.

2023 09 15 14:01
Spausdinti