Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


PVM LENGVATOS
G. Skaistė: PVM lengvata naudingiausia greitojo maisto restoranams ir picerijų tinklams
BNS
Irmantas Gelūnas/BNS
Gintarė Skaistė.

Seimo pirmininkei paprašius skubios Vyriausybės išvados dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos restoranams, kultūrai bei sportui poveikio 2023 metų biudžetui finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad ši lengvata nėra aktuali daugumai įmonių, nes jos nėra PVM mokėtojos. Anot ministrės, didžiausia nauda tenka bendrovėms, turinčioms didelę apyvartą, – greitojo maisto restoranams ir picerijų tinklams.

„Kadangi sulaukėme prašymo parengti Vyriausybės išvadą, tai ją tikrai rengiame, renkame papildomus argumentus, kad būtų galima pagrįsti Vyriausybės poziciją, nes sklando visuomenėje tam tikrų mitų, kam yra taikoma ta PVM lengvata. Sakysime, kad didžioji dalis maitinimo sektoriaus įmonių, kultūros sektoriaus, juridinių ir fizinių asmenų, kurie teikia tas paslaugas, nėra PVM mokėtojai“, – žurnalistams trečiadienį sakė G. Skaistė.

„Absoliučiai daugumai įmonių ši lengvata nėra aktuali. Tuo tarpu kalbant apie tuos subjektus, kuriems ta lengvata yra aktuali, visgi didžioji dalis lengvatos naudos koncentruojasi tose įmonėse, kurios turi dideles apyvartas“, – pridūrė ji.

Ministrė atmetė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko teiginius, kad PVM lengvata aktuali 13 tūkst. maitinimo įmonių, kurių 99 proc. yra smulkus verslas.

„15 didžiausių PVM lengvatos naudos gavėjų, bent maitinimo sektoriuje, koncentruojasi ties greitojo maisto restoranais ir tinklinėmis picerijomis – manome, kad visgi tai nėra smulkus ir vidutinis verslas, kaip, tarkime, jį įsivaizduoja statistinis Lietuvos gyventojas“, – sakė finansų ministrė.

M. Majauskui siūlant PVM lengvatą restoranams, kultūrai bei sportui pratęsti neribotai Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paprašė Vyriausybės skubiai pateikti išvadą dėl šios lengvatos poveikio 2023 metų biudžetui. Finansų ministrė sako, kad dar anksti pasakyti, kokia bus Vyriausybės išvada.

„Vyriausybė renka argumentus, galų gale sprendimas yra visos Vyriausybės narių, tai šiandien pasakyti, koks tas sprendimas bus, yra ankstyva. Bus parengtas Vyriausybės išvados projektas su visais argumentais ir galėsime drauge su visais ministrais padiskutuoti ir nuspręsti“, – sakė G. Skaistė.

2022 10 26 14:45
Spausdinti