Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.


FINANSAI
NPD didėja iki 540 eurų
BNS
BNS foto

Neapmokestinamosios pajamos (NPD) nuo birželio didės 80 eurų iki 540 eurų – jos augs mažiausiai uždirbantiems gyventojams, kurių metinės pajamos neviršija 12-kos mėnesių vidutinių darbo užmokesčių (VDU).

Seimas antradienį priėmė tai numatančias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas: už balsavo 93 Seimo nariai, prieš nebuvo, o 8 susilaikė.

Padidinus NPD gyventojai, kurių pajamos siekia minimalią algą, kas mėnesį „į rankas“ gautų papildomai 16 eurų, o uždirbantys 1 tūkst. – 12 eurų daugiau.

Dėl to šių metų biudžetas neteks maždaug 103 mln. eurų. VDU 2021 metų ketvirtąjį ketvirtį siekė maždaug 1679 eurus.

Nuo sausio dabar taikomas 460 eurų NPD perskaičiuojamas ir 540 eurų NPD bus taikomas deklaruojant visų 2022 metų pajamas ir apskaičiuojant pajamų mokestį. Dėl to gyventojai 2023 metais iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gaus didesnes išmokas.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas pabrėžė, kad didinant NPD visų pirma augs mažiausiai uždirbančių žmonių pajamos.

Pasak jo, tokiu būdu žmonės yra skatinami dirbti, iš dalies amortizuojami infliacijos padariniai, mažinama socialinė atskirtis, didinamas mokesčių progresyvumas, lengvinama našta verslui ir sudaromos galimybės žmonėms pasirinkti, kur jie norėtų išleisti šias papildomas pajamas.

Tuo metu Lietuvos regionų frakcijos narys Petras Gražulis apgailestavo, kad valdantieji neatsižvelgė į opozicijos siūlymus, kad minimali alga nebūtų apmokestinta gyventojų pajamų mokesčiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 17 12:22
Spausdinti