Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 23 d.


EURAS IR DOLERIS
Pirmadienį euro kursas JAV dolerio atžvilgiu nusmuko žemiau pariteto
BNS
Pixabay

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu pirmadienį nusmuko žemiau pariteto lygio, rinkoms numatant, kad JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) laikysis savo palūkanų normų didinimo planų.

Rytinėje prekyboje ES bendrosios valiutos kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki 0,9990 euro už vieną JAV dolerį.

Nuosmukį taip pat paskatino augantis nerimas dėl energijos trūkumo Europoje žiemos laikotarpiu.

Liepą euras pirmą kartą per beveik 20 metų buvo nukritęs žemiau pariteto ribos.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos svaro kursas pirmadienį nukrito iki 1,1782 JAV dolerio, taip pat pasiekdamas žemiausią lygį nuo liepos vidurio.

Šiuo metu rinkos laukia Džekson Houle kasmet rengiamo ekonominio simpoziumo, kur FRS vadovas Jerome‘as Powellas sakys kalbą, iš kurios investuotojai tikisi sužinoti apie tolesnius JAV centrinio banko veiksmus.

Euras papildomą spaudimą kelia ir Rusijos „Gazprom“ penktadienį paskelbtas pranešimas, jog dujotiekis „Nord Stream“ mėnesio pabaigoje bus uždarytas techninei priežiūrai, o tai sumažins kasdienį dujų tiekimą Europai.

„Euro vertės nuosmukį tikriausiai lėmė keli dalykai. Pastarąją savaitę JAV doleris labai sustiprėjo ir panašu, kad tai tęsis ir vykstant Džekson Houlo renginiui“, - naujienų agentūrai AFP teigė finansų maklerio bendrovės OANDA analitikas Craigas Erlamas.

Po „Gazprom“ pranešimo Nyderlandų biržoje TTF dujų kaina pirmadienį pakilo iki 292,995 euro už megavatvalandę, o tai nedaug atsilieka nuo rekordinių aukštumų, pasiektų Rusijai pradėjus invaziją į Ukrainą.

2022 08 22 14:40
Spausdinti