Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 19 d.


BANKAI
S. Krėpšta: „Invaldos INVL“ ir Šiaulių banko sandoris galėtų būti naudingas vartotojams
BNS
Unsplash

Šiaulių bankui bei investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei „Invalda INVL“ jungiant mažmeninį verslą bei siekiant tapti trečiu mažmeniniu banku Lietuvoje, toks sandoris galėtų būti naudingas vartotojams, sako Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta.

„Lietuvos bankas dar turės priimti tam tikrus spendimus dėl šio sandorio, nenorėčiau komentuoti individualaus atvejo, bet kalbant bendrai, džiugu, kad rinkos dalyviai turi ambicijų, konkurencija auga ir šiuo metu. Gerai, kad yra ambicijų ją toliau didinti, nes per pastaruosius kelis metus finansų sektorius įvykdė tam tikrą transformaciją, bet jei kalbėtume apie tradicines paslaugas kaip paskolų teikimas ir kitos finansinės paslaugos, jos yra pakankamai koncentruotos“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė S. Krėpšta.

Šiuo metu Lietuvoje didžiausias pagal valdomą turtą yra „Swedbank“, toliau rikiuojasi SEB, „Revolut“ ir Šiaulių bankas. S. Krėpštos vertinimu, jei į lyderių trejetą įsiveržtų naujas žaidėjas, tai keistų konkurencinę dinamiką ir tai būtų naudinga vartotojams.

„Jei sandoris pavyktų, tai pasikeitimai tokie, kurie keičia lyderių trejetą, žiūrint kitų šalių pavyzdžius, yra naudingi, visų pirma, vartotojams“, – sakė S. Krėpšta.

„Galėtume kalbėti, kad būsto paskolų segmente vartotojams sąlygos taptų geresnės, tiek kainos prasme, tiek kitų aspektų, kalbant apie paslaugų kokybę“, – kalbėjo jis.

Vartotojų aljanso viceprezidentas Kęstutis Kupšys sakė besitikintis, kad „didžiausių bankų trejetas galėtų tapti ketvertu“ ir tuomet vartotai lengviau rastų geriausius sprendimus. Visgi jis pastebi, kad Šiaulių bankui reikės nemažai pastangų, siekiant išsiskirti nuo kitų bankų siūlomų sprendimų.

„Labiau sudrumsti rinką galima pateikus kokį nors sprendimą, kuris gerokai skirtųsi nuo kitų bankų siūlomų sprendimų, ir ne visada vien kaina lemia. Vis daugiau ir daugiau vartotojų gręžiasi į atsakingus bankus, į finansinių paslaugų įmones, kurios siūlo investavimą į tvarius verslus, kurios kreipia savo klientus labiau žalėti, skaidrėti“, – sakė K. Kupšys.

„Jei Šiaulių bankas norėtų tapti sėkmingu banku Lietuvoje ir Baltijos šalių rinkoje ateityje, būtina, ko gero, daug drąsesnė ir į žalumą orientuota augimo strategija, nei vien susijungimas“, – pridūrė jis.

Šiaulių bankas ir „Invalda INVL“ lapkričio pabaigoje pasirašė 40,2 mln. eurų vertės mažmeninio verslo jungimo sutartį, pagal kurią „Invaldai INVL“ atiteks 9,39 proc. Šiaulių banko įstatinio kapitalo.

Pabaigus šį ir kitus skelbtus numatomus akcijų įsigijimo sandorius, „Invaldos INVL“ grupė padidintų Šiaulių banko akcijų dalį nuo dabar turimų 8 proc. iki maždaug 20 proc.

2022 12 22 10:11
Spausdinti