Meniu
Prenumerata

antradienis, rugsėjo 26 d.


PREZIDENTŪRA
V. Augustinavičius: neteikiama pilna mokesčių reforma rodo, kad valdantieji nesutaria
BNS
Lukas Balandis/BNS
Vaidas Augustinavičius.

Neteikiama pilna Vyriausybės žadėta mokesčių reforma, reiškia, kad dėl jos sutarimo valdančiojoje koalicijoje nėra, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Vaidas Augustinavičius.

„Tempas yra labai lėtas, nes dar 2020-ais metais buvo suformuota didelė ekspertų grupė, kuri diskutavo dėl visų mokestinių pasiūlymų. Jeigu neteikiama pilna mokesčių reforma, reiškia, to sutarimo valdančiojoje koalicijoje nėra. Ši mokesčių reforma yra didelis lūkesčių neišpildymas, įvertinus tai, kokia didelė visuomenės ir ekspertų dalis buvo įtraukta į visą procesą“, – interviu 15min.lt teigė patarėjas.

Pasak jo, reformos kėlimas į pavasarį kelia papildomą riziką, nes lieka mažai laiko iki Seimo rinkimų.

V. Augustinavičius teigimu, mokesčių reforma paverstų sistemą teisingesne, paskatintų investicijų plėtrą Lietuvoje.

„Šiuo metu ekonomikos augimas yra gerokai lėtesnis negu buvo anksčiau, investicijų poreikis yra didelis. Yra sprendimų, kuriuos reiktų padaryti, bet juos reiktų padaryti ne kaip atskiras iniciatyvas, o kaip vieną didelį mokestinį paketą“, – teigė V. Augustinavičius.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė yra sakiusi, kad apie mokesčių reformą anksčiau ir plačiau diskutuoti neleido ekonominis neapibrėžtumas ir susiklosčiusios aplinkybės – COVID-19 pandemija, vėliau – migrantų krizė, o dabar – karas Ukrainoje ir nestabilumas energetikos sektoriuje.

2022 12 16 12:32
Spausdinti