Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


INVESTICIJOS
Vyriausybė didins „Invegos“ įstatinį kapitalą ir investuos 150 tūkst. eurų
ELTA
Freepik
Vyriausybė didins „Invegos“ įstatinį kapitalą ir investuos 150 tūkst. (asociatyvi nuotr.).

Vyriausybė pritarė siūlymui padidinti nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) įstatinį kapitalą. Nuo šiol stiprės „Invegos“ potencialas ir bus sudarama dar daugiau galimybių teikti finansavimą verslui.

Šiuo metu įstatinis „Invegos“ kapitalas siekia 53,4 mln. eurų, kapitalas padalintas į 30 tūkst. akcijų, o akcijos nominali vertė yra 289,62 euro.

Teigiama, kad, padidinus Nacionalinės plėtros įstaigos įstatinį kapitalą, papildomai planuojama pritraukti privačių lėšų suma, preliminariais vertinimais, sudarys iki 37 mln. eurų, ir tai galutinės suplanuotos 2030 m. minėto rodiklio reikšmės nedidins.

Taip pat į 2022–2030 m. plėtros programos valdytojos Finansų ministerijos tvarių viešųjų finansų plėtros programą įtraukiama pažangos priemonę „Stiprinti viešojo ir privataus sektorių partnerystę ir skatinti privačių investicijų pritraukimą“ papildantį naują rodiklį – „Nuosavo kapitalo grąžą (ROE)“, kurio siektina reikšmė 2025 metais planuojama didesnė kaip 4 procentai.

Į Plėtros programos finansavimo planą įtraukiama 2,54 mln. eurų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės paskolos lėšų suma bus skiriama įgyvendinti atnaujintame Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plane „Naujos kartos Lietuva“ (NKL) nustatytam rodikliui „Žaliųjų finansų kompetencijų ir žinių centro įsteigimas ir jo veikimo pradžia“.

2024 05 03 09:01
Spausdinti