Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 2 d.


Giedrius Surplys. Persikraustymo ministras
Antanas Manstavičius
Giedrius Surplys.

Stokojant profesinių žinių, patraukliai atrodo mintis kilnoti žmones ir dokumentus

Kai politologas Giedrius Surplys žemės ūkio ministro poste pakeitė svetimuose sklypuose pasiklydusį ūkininką Bronių Markauską, daugeliui jis atrodė atsidūręs ne savo rogėse. Gal dėl to viena didžiausių ministro ambicijų yra perkelti ministeriją į Kauną, o tai šiaip jau menkai susiję su žemės ūkiu. Šiuo tikslu jau pradėtos rengti darbinės išvykos į laikinąją sostinę, dairomasi patalpų, o nuo kitų metų pradžios ten duris turėtų atverti Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) padalinys.

Vis dėlto anaiptol nėra aišku, ar pavyks visą ministeriją perkelti jau 2020-aisiais. Dėl neapibrėžtos ateities iš jos ėmė trauktis patyrę specialistai. Vilniečiai nedega noru dirbti Kaune, todėl vienas didžiausių iššūkių bus pakeisti juos kvalifikuotais kauniečiais.

Nemaloniu siurprizu G. Surpliui lapkritį tapo nutekėjusi informacija apie neigiamą ŽŪM specialistų požiūrį į vadinamųjų „vaučerių“ sistemą. Tai tapo dar vienu smūgiu premjero iškeltai kovos su neva per aukštomis kainomis idėjai, o kartu parodė, kad vienam jauniausių ministrų nėra lengva užtikrinti sau pavaldžių biurokratų drausmę. Žiniasklaidoje buvo pasirodę ir ŽŪM darbuotojų anoniminių nusiskundimų, kad G. Surplio veiksmus ir net kadrų politiką lemia jo religingumas. Gūžčioti pečiais teko ir dėl vasarą ministro ir ministerijos darbuotojų atlikto ritualinio šokio, tikintis į sausros ištiktą šalį pritraukti lietaus.

2019 01 01 04:05
Spausdinti