Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


EMIGRANTAI IR LIETUVA
Pastaruoju metu buvo ne viena priežastis emigrantams grįžti į Lietuvą
Liepa Žeromskaitė

Ką daryti, kad jie čia ir liktų?

Kai praėjusią vasarą Jungtinėje Karalystėje beveik dešimtmetį gyvenęs Paulius Miečius kartu su žmona Aurelija nusprendė trumpam atvažiuoti į Lietuvą dėl čia buvusių laisvesnių karantino ribojimų, minties apie grįžimą visam laikui jie neturėjo. Tačiau padėtis Londone negerėjo, o pažįstami taip pat vis dažniau kalbėjo apie planus sugrįžti. „Su Aurelija sutarėme, kad jei bent kuris iš mūsų ras puikią karjeros galimybę Lietuvoje – pasiliksime“, – IQ sakė P. Miečius.

Darbo paieškos buvo sėkmingos abiem – jau po mėnesio P. Miečius skrido atgal į Londoną susirinkti paskutinių daiktų. Dabar jis yra įmonės „Genus AI“ verslo strategijos ir finansų vadovas, o A. Miečė – bendrovės „Httpool“ klientų partnerė. Abi įmonės – tarptautinės.

Pasak P. Miečiaus, tarp Anglijos lietuvių tikrai juntamas susidomėjimas grįžti gyventi į Lietuvą, sutuoktiniai sulaukia daug žinučių ir klausimų, kaip jiems sekasi tėvynėje: „Ir darbe, ir asmeninėje aplinkoje teko matyti nemažai atvejų, kai pandemija paskatino persvarstyti prioritetus ir įgyvendinti galbūt jau ilgai brandintus planus sugrįžti namo.“

2021 05 17 07:00
Spausdinti