Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 16 d.


SANKCIJOS MASKVAI
E. Muskas neigia, kad Rusijai parduota „Starlink“ terminalų
BNS
Scanpix
„Starlink“.

Elonas Muskas sekmadienį paneigė, kad jo kosminių technologijų bendrovė „SpaceX“ pardavė Rusijai palydovinio ryšio tinklo „Starlink“ terminalų.

Savo socialiniame tinkle „X“ verslininkas parašė: „Virtinėje neteisingų pranešimų teigiama, kad „SpaceX“ parduoda „Starlink“ terminalus Rusijai. Tai kategoriškai neteisinga. Kiek mums žinoma, jokie „Starlink“ [terminalai] nebuvo parduoti Rusijai nei tiesiogiai, nei netiesiogiai.“

Kremlius taip pat pirmadienį atmetė Ukrainos teiginius, kad fronte kovojantys Rusijos kariai naudojasi palydovinio ryšio tinklo „Starlink“ terminalais.

Ukrainos karinės žvalgybos agentūra HUR teigė turinti įrodymų, kad „Starlink“ interneto terminalais sistemingai naudojasi Rusijos kariai, ir apkaltino Maskvą jų kontrabanda įvežus į šalį.

„Starlink“ yra laisvai prieinamas Rusijoje. Palyginti su praėjusiais metais, dabar „Starlink“ naudojimas Rusijos kariuomenėje fronto linijoje tapo sistemingesnis“, – pirmadienį per valstybinę televiziją sakė HUR atstovas Andrijus Jusovas.

„Starlink“, priklausanti milijardieriaus E. Musko bendrovei „SpaceX“, yra žemojoje Žemės orbitoje esančių palydovų tinklas, galintis teikti internetą atokiose vietovėse arba vietose, kur neveikia įprasta ryšių infrastruktūra. Jis teigė, kad tarnyba neatskleis visų turimos informacijos detalių.

Pati Ukraina plačiai naudojasi „Starlink“, kad užtikrintų savo karių komunikaciją ir interneto ryšį per jau dvejus metus trunkantį karą.

A. Jusovas sakė, kad Kyjivas sutinka, jog „Starlink“ terminalai nebuvo rusams parduoti oficialiai. Anot jo, Rusija juos pirko „lygiagretaus importo būdu, kuris iš esmės yra kontrabanda“.

Nuo tada, kai Maskva įsiveržė į Ukrainą ir sulaukė Vakarų sankcijų, ji sukūrė prekybininkų ir tarpininkų tinklą trečiosiose šalyse, kad galėtų gauti uždraustų prekių ir kitų produktų, kurių Rusijoje nebegalima įsigyti.

Tai ne pirmas kartas, kai Kyjivas ir E. Muskas susiginčija dėl „Starlink“.

Praėjusiais metais „Tesla“ ir „Space X“ magnatas atmetė prašymą aktyvuoti tinklą Krymo mieste Sevastopolyje, taip nesuteikdamas svarbios pagalbos Ukrainos puolimui prieš Rusijos karinį jūrų laivyną.

Jis nurodė, kad jei „SpaceX“ būtų sutikusi su prašymu, ji būtų prisidėjusi prie, jo teigimu, didelio karo akto ir konflikto eskalavimo.

Pernai jis taip pat pareiškė, kad jo bendrovė negali neribotą laiką finansuoti paslaugos teikimo Ukrainoje, bet paskui sutiko palaikyti šią paslaugą.

2024 02 12 13:39
Spausdinti