Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 25 d.


TECHNOLOGINIS ŠUOLIS
E. Muskas: „Neuralink“ įdėjo smegenų implantą pirmajam pacientui
BNS
YouTube
Elonas Muskas.

Elonas Muskas antradienį pranešė, kad jo startuolis „Neuralink“ įdėjo smegenų implantą pirmajam žmogui ir gavo, anot verslininko, daug žadančių pradinių rezultatų.

2016 metais E. Musko bendrai įkurta neurotechnologijų bendrovė siekia sukurti tiesioginio ryšio kanalus tarp smegenų ir kompiuterių.

Siekiama padidinti žmogaus gebėjimus, gydyti neurologinius sutrikimus, pavyzdžiui, šoninę amiotrofinę sklerozę (ALS) ar Parkinsono ligą, ir galbūt vieną dieną sukurti žmonių ir dirbtinio intelekto simbiozę.

„Pirmasis žmogus vakar gavo „Neuralink“ implantą ir sėkmingai sveiksta“, – teigė E. Muskas įraše socialiniame tinkle „X“.

„Pirmieji rezultatai rodo daug žadantį nervinių impulsų aptikimą“, – pridūrė jis.

Praėjusiais metais startuolis pranešė gavęs Jungtinių Valstijų reguliavimo institucijų leidimą išbandyti savo smegenų implantus su žmonėmis.

„Neuralink“ technologija daugiausia veiks naudojant implantą, vadinamą „Link“ – maždaug penkių viena ant kitos sudėtų monetų dydžio prietaisą, kuris invazinės operacijos metu įdedamas į žmogaus smegenis.

Anot duomenų bendrovės „Pitchbook“, pernai Kalifornijoje įsikūrusioje „Neuralink“ dirbo daugiau nei 400 darbuotojų ir ji pritraukė mažiausiai 363 mln. dolerių (335,4 mln. eurų).

Nors daugiausiai antraštėse rašoma apie E. Muską, jis anaiptol nėra vienintelis, siekiantis pažangos šioje srityje, kuri oficialiai vadinama smegenų ir kompiuterio sąsajos tyrimais.

Pranešama, kad dėl vėlavimo magnatas siekė suvienyti jėgas su implantų kūrėja „Synchron“ dėl galimos investicijos.

Skirtingai nei „Neuralink“ „Link“, šios įmonės implanto versijai įdėti nereikia pjauti kaukolės.

Australijoje įsikūrusi „Synchron“ pirmąjį savo prietaisą JAV pacientui implantavo 2022 metų liepą.

2024 01 30 12:39
Spausdinti