Meniu
Prenumerata

sekmadienis, kovo 3 d.


TWITTER
E. Muskas pašalino reperio K. Westo paskyrą socialiniame tinkle „Twitter“
BNS
Scanpix

JAV milijardierius Elonas Muskas penktadienį iš jam priklausančio socialinio tinklo „Twitter“ pašalino reperį ir mados dizainerį Kanye Westą.

Tokių veiksmų E. Muskas ėmėsi po to, kai prieštaringai vertinamas reperis tviteryje paskelbė nuotrauką, kurioje buvo pavaizduota svastika, susipynusi su Dovydo žvaigžde.

„Tiesiog patikslinu, kad jo paskyra buvo sustabdyta dėl smurto kurstymo, o ne dėl nepagarbios mano nuotraukos“, – atsakydamas į K. Westo įrašą teigė E. Muskas.

Reperis taip pat socialiniame tinkle pasidalino nuotrauka, kurioje pusnuogis E. Muskas yra apipurškiamas vandeniu, ir parašė: „Visada prisiminkime tai kaip mano paskutinį tviterio įrašą.“

Milijardierius, kuris anksčiau save įvardijo kaip „žodžio laisvės absoliutistu“, taip pat ne kartą yra teigęs, kad, jo nuomone, „Twitter“ turėtų būti leidžiamas visoks turinys, kurio neriboja įstatymai.

E. Muskas, spalio mėnesį perėmęs socialinio tinklo valdymą, stengiasi pertvarkyti jo vidaus politiką.

Nuo tada, kai perėmė platformos valdymą, E. Muskas atleido maždaug pusę „Twitter“ darbuotojų, įskaitant ir tuos, kurie yra atsakingi už kovą su dezinformacija, o taip pat kažkiek žmonių iš darbo išėjo savo noru.

Pasak naujienų tinklaraščio „Platformer“, E. Muskas „Twitter“ pradėjo atkurti maždaug 62 000 paskyrų; šis žingsnis viduje vadinamas „didžiuoju sprogimu“.

K. Westas, teisiškai pasikeitęs vardą į Ye, pastaruoju metu išsakė daugybę antisemitinių komentarų.

Vokietijos sporto aprangos milžinė „Adidas“ spalį nutraukė pelningą bendradarbiavimą su dainininku po jo „Twitter“ paskelbtų antisemitinių pareiškimų, sukėlusių didžiulį pasipiktinimą.

Ketvirtadienį muzikantas pasirodė sąmokslo teoretiko Alexo Joneso vedamoje laidoje „Infowars“, kurioje kalbėjo apie nuodėmę, pornografiją ir velnią.

„Man patinka Hitleris“, – kelis kartus sakė K. Westas.

Per kelias valandas trukusį pasirodymą laidoje K. Westas dėvėjo veidą visiškai dengiančią juodą kaukę.

Tačiau A. Jonesas kalbėdamas į jį kreipėsi kaip į K. Westą, o „Infowars“ skelbė, kad interviu vyksta su K. Westu.

K. Westas, kuris yra užsiminęs, kad 2024 metais kandidatuos į JAV prezidento postą, yra atvirai kalbėjęs apie savo kovą su psichikos ligomis, tačiau jo nepastovus elgesys ir toliau kelia susirūpinimą.

2022 12 02 11:34
Spausdinti