Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


REGIONAI
Eksperimentas Tauragėje: viešasis transportas bus nemokamas
BNS
Savivaldybė
Tauragė.

Tauragėje nuo rugpjūčio viešuoju transportu bus galima keliauti nemokamai, pranešė rajono savivaldybė.

Savivaldybės tarybos sprendimu visais miesto ir priemiesčio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Tauragės rajone neatlygintinai galės naudotis visi rajono gyventojai ir svečiai.

Tikimasi, kad tai leis pritraukti naujų darbuotojų, sumažins automobilių keliamą taršą ir triukšmą, padidins socialinių ir kitų paslaugų prieinamumą rajone, padės spręsti automobilių stovėjimo vietų trūkumą mieste.

Pasak Tauragės mero Dovydo Kaminsko, iki šiol rajono gyventojai viešuoju transportu naudojosi vangiai – autobusus rinkosi tik apie 2 proc. gyventojų, didžioji dalis – savo transporto priemonės neturintys ar mažiausiai uždirbantys, t. y. mokiniai, senjorai, neįgalieji, bilietus įsigyjantys su lengvatomis.

„Jau kurį laiką ieškojome sprendimo būdų, kurie paskatintų daugiau gyventojų naudotis viešuoju transportu, palengvintų mažiausiai uždirbančių ir aktyviai autobusais besinaudojančių gyventojų finansinę naštą, bet ir prisidėtų prie ekologinės situacijos gerinimo rajone“, – pranešime teigia D. Kaminskas.

Šiemet savivaldybė viešojo transporto kompensacijoms – nemokamai moksleiviams vežti į ugdymo įstaigas, moksleivių ir senjorų lengvatoms ir nuostolingiems maršrutams dengti – numatė 900 tūkst. eurų.

Savivaldybės atstovų teigimu, iš viešojo transporto keleivių surenkama tik nedidelė pajamų suma – apie 50 tūkst. eurų per metus, todėl padengti šias išlaidas iš savivaldybės biudžeto nebus didelė finansinė našta.

Šiuo metu Tauragės autobusų parkui priklauso 34 autobusai, kurių amžiaus vidurkis – 6 metai, trys iš jų – elektriniai, o artimiausiuose plėtros planuose – dar keli nauji elektriniai autobusai. Pasak savivaldybės, elektra varomas transportas leidžia užtikrinti mažą pervežimo kainą – apie 7 centus už kilometrą.

Autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius teigia, kad šiuo metu renkama informacija apie maršrutų poreikį, vietas, kur viešasis transportas nepasiekia gyventojų, svarstoma maršrutus dažninti, plėsti autobusų stotelių tinklą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 30 14:30
Spausdinti