Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


AVIACIJA
„Eurowings“ pilotai skelbia trijų dienų streiką
BNS
Pexels
Asociatyvi nuotrauka.

Vokietijos pigių skrydžių bendrovės „Eurowings“ pilotai paskelbė trijų dienų streiką šią savaitę, žlugus deryboms dėl darbo sąlygų pagerinimo.

Tai bus jau antrasis streikas vežėjos pilotų šį mėnesį.

Pilotai streikuos nuo pirmadienio iki trečiadienio, nepasiekus susitarimo su „Lufthansa“ valdomos įmonės vadovais, pranešė profsąjunga „Cockpit“.

Streikuotojai reikalauja sumažinti darbo krūvį, įskaitant maksimalaus skrydžių laiko apribojimą bei poilsio laikotarpių pailginimą.

„Cockpit“ pranešime teigiama, kad oro linijų bendrovė reguliariai verčia dirbti pilotus maksimaliu leistinu krūviu, sukeldama „didelę naštą, kurią privalu palengvinti“.

„Dėl visiškai neadekvačių pasiūlymų darbuotojai neturi kito pasirinkimo, kaip tik parodyti savo nepasitenkinimą darbo krūviu streiko būdu ir padidinti spaudimą“, – pažymėjo „Cockpit“ atstovas spaudai Matthiasas Baieris.

Praėjusią savaitę „Eurowings“ pilotai surengė vienos dienos streiką, dėl kurio buvo sutrikdyti maždaug 30 tūkst. keleivių kelionių planai, kai vežėja atšaukė dalį skrydžių.

Bendrovė anksčiau kritikavo pilotų reikalavimus kaip „neproporcingus ir neatsakingus“, teigdama, kad artimiausiais mėnesiais jiems bus padidintas atlyginimas.

Europos aviacijos sektorių pastaraisiais mėnesiais sukrėtė pilotų, skrydžių palydovų ir antžeminio personalo streikų virtinė.

Išaugusi infliacija paskatino reikalavimus dėl atlyginimų didinimo, o sektoriuje vis dar trūksta darbuotojų, kai per koronaviruso pandemiją buvo panaikinta daug darbo vietų.

„Lufthansa“ pilotai praėjusį mėnesį susitarė daugiau nestreikuoti bent iki kitų metų birželio pabaigos pagal susitarimą dėl atlyginimų didinimo, pasiektą su vežėja.

2022 10 17 12:16
Spausdinti