Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 25 d.


VOKIETIJA
Ginčo tarp Vokietijos traukinių mašinistų ir „Deutsche Bahn“ kulminacija – šalyje prasideda šešių dienų streikas
ELTA
Youtube
Šią savaitę Vokietijos traukinių mašinistai surengs šešių dienų streiką.

Šią savaitę Vokietijos traukinių mašinistai surengs šešių dienų streiką dėl atlyginimų ir darbo valandų.

Streikas turėtų prasidėti trečiadienį 2 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku ir tęstis iki kitos savaitės pirmadienio 18 valandos. Tai bus jau ketvirtasis per pastaruosius mėnesius profesinės sąjungos GDL streikas reikalaujant didesnių atlyginimų, kad būtų kompensuota infliacija, taip pat sutrumpinti darbo savaitę nuo 38 iki 35 valandų nemažinant atlyginimų.

Trijų dienų streikas anksčiau šį mėnesį jau sutrikdė keliones tūkstančiams keleivių, nevažiavo 80 proc. tolimojo susisiekimo traukinių. GDL sakė nusprendusi surengti naują streiką, nes geležinkelio operatorė „Deutsche Bahn“, pateikusi „trečiąjį tariamai patobulintą pasiūlymą“, neparodė „jokių ženklų, kad nori susitarti“.

Penktadienį „Deutsche Bahn“ pristatė naują darbo užmokesčio pasiūlymą, jame numatyta galimybė nuo 2026 m. sausio 1 d. viena valanda sutrumpinti traukinių mašinistų ir palydovų darbo laiką, 4,8 proc. padidinti atlyginimus darbuotojams nuo rugpjūčio ir paskui dar 5 proc. nuo 2025 m. balandžio. Tačiau to nepakako pradėti naujas derybas.

„Deutsche Bahn“ apkaltino profesinę sąjungą „elgiantis visiškai neatsakingai“ ir perspėjo dėl didelių sutrikimų visoje šalyje. Geležinkelio operatorė nurodė, kad bus naudojami ilgesni traukiniai su daugiau sėdimų vietų, „kad kuo daugiau žmonių nuvažiuotų į paskirties vietą“, o streiko laikotarpiui užsakytus bilietus keleiviai galės laisvai panaudoti vėliau.

2024 01 22 13:49
Spausdinti