
Pagaliau kažkas naujo. „Huawei“ pagamino atviro tipo ausines „FreeArc“, kurios visiškai kitokios nei įpratome matyti pastaraisiais metais. Kam jos galėtų patikti?
Kaip jos atrodo?
Funkcionalumas visiškai dominuoja prieš įvaizdį. „FreeArc“ nepriblokš aplinkinių savo dizainu, o kai kam gali pasirodyti, jog tai tik dailaus dizaino klausos aparatas. Jei norite tikrai dailių atviro tipo ausinių, vertėtų pabandyti prieš metus pasirodžiusias „FreeClip“, kurios atrodo lyg dailus aksesuaras, bet dėl to nebus priimtina bent daliai vyrų.
„FreeArc“ daug žemiškesnės ir paprastesnės. Jos siūlomos trijų spalvų – šviesiai žalios, juodos ir pilkos su tokios pat spalvos dėklais. Spalvos matinės, jokio blizgesio. Pilkos atrodo „pigiausiai“, kita vertus, jos ir mažiausiai pastebimos. Ausinės santūriai papuoštos tik sidabro spalvos apvadais ir „Huawei“ užrašu.


Kvadrato formos dėklas gana didelis – 6,5 cm ilgio ir pločio bei 2,5 cm aukščio. Į džinsų kišenę tilps, bet ją išpūs. Ausinės jame įsitaiso X formos pozoje, o dėklo magnetas kiekvieną jų gana stipriai prispaudžia. Sumuštinis visada nukris sviestu į grindis, o iš rankų išsprūdęs ausinių dėklas ne tik atsidarys, bet ir pačios ausinės pažirs į šonus, bandydamos pasislėpti po lova ar už stalo kojos. Tai dėsnis. Tačiau jis negalioja „FreeArc“ – iš metro aukščio keletą kartų ant kilimo numestas dėklas net neprasivėrė.
„Huawei“ tvirtina, kad ausinių dizainas sukurtas išanalizavus 10 tūkst. ausų formas, bet vis tiek kyla įtarimas, kad labai didelių ausų savininkams jos gali ir netikti. Keturi penktadaliai ausinių padengtos skystu silikonu ir yra labai lanksčios, kad prisiderintų prie ausies formos ir nespaustų. Viena ausinė sveria 8,9 gramo – 3–4 gramais daugiau nei įprastos į ausies kanalą kišamos ausinės, tačiau šis didesnis svoris nevargina.
Valdymas ir įspūdingas diapazonas
Dėl atviro tipo dizaino ausinės skirtos žmonėms, kurie nori ne tik klausytis muzikos ar tinklalaidės, bet ir girdėti garsus aplinkui. Jos tinka dėvėti biure, jei norite iš pirmo karto išgirsti, ką pasakė priėjęs kolega ar vadovas. Taip pat pravers bėgiojant mieste ar važinėjant dviračiu, nes negirdėti aplinkos garsų yra pavojinga sveikatai ir gyvybei tiesiogine šių žodžių prasme.
Ausinės tyri IPX7 atsparumo drėgmei reitingą, taigi, nebijo prakaito ir smulkaus lietaus, jei nuspręstumėte pabėgioti darganotu oru.
Įspūdingas ausinių „Bluetooth“ ryšio diapazonas. Jei nėra jokių kliūčių, ausinės veikia 400 m atstumu.
Įspūdingas ausinių „Bluetooth“ ryšio diapazonas. Jei nėra jokių kliūčių, ausinės veikia 400 m atstumu. Taigi, galite bėgioti stadione, telefoną palikę netoliese užrakintame automobilyje. Uždarose patalpose ausinių ryšio diapazonas apima 100 kv. m. Atokiausiame buto kampe po pagalvėmis paslėpėme telefoną, o ausinės be trikdžių transliavo muziką ne tik išėjus į laiptinę, bet ir palipus aukštą viršun. Nužingsniavus užsikaisti arbatos į kitame redakcijos gale esančią virtuvėlę, bet palikus telefoną darbo vietoje, garsas įvairiausių modelių ausinėse pradeda trūkinėti, tačiau „FreeArc“ net nesubraškėjo.


„FreeArc“ gali būti poruojamas su bet kuriuo telefonu ir yra valdomos su „Huawei AI Life“ programėle. Nors pastaroji turi ir „iPhone“ skirtą versiją, su iOS įrenginiais „FreeArc“ ausinių ji nepalaiko ir reikia atsiųsti kitą „Huawei Audio Connect“ programėlę. „Android“ telefonų savininkai gali naudoti „Huawei AI Life“, bet ją teks atsisiųsti iš „Huawei“ svetainės, nes „Google PlayStore“ jos nerasite. Maži nepatogumai, su kuriais susiduria „Huawei“ įrenginių pirkėjai.
Ausinės valdomos gestais. Dukart bakstelėjus priimamas arba baigiamas skambutis, taip pat sustabdomas arba vėl paleidžiamas kūrinys. Trys bakstelėjimai įjungia sekančią dainą. Braukiant pirmyn atgal reguliuojamas garsas. Tiesa, galima šias funkcijas vienoje ar kitoje ausinėje išjungti ar nustatyti pagal savo poreikius. Labai patogu vienai iš ausinių braukymo gestui priskirti kūrinių perjungimo funkciją, nes braukiant pirmyn perjungiama sekanti daina, o atgal – grįžtama prie buvusių kūrinių. Baksnojimo atveju perjungiamas tik sekantis garso takelis.


Tiesa, valdyti ausines teks įgusti, nes jos nėra tvirtai įstatytos ausyje, bet laisvai kabo ties ausies kanalu. Galbūt todėl kartą bakstelėjus neduodama jokia komanda, kad būtų išvengta atsitiktinių prisilietimų.
„FreeArc“ neturi išmaniojo dėvėjimo aptikimo funkcijos, kuri automatiškai sustabdo grotuvą ar tinklaidę, jei bent viena ausinė ištraukiama iš ausies.
Garsas ir baterija
Iš atviro dizaino ausinių nesitikima ypatingos garso kokybės, nes jos labiau skirtos tinklalaidėms ar radijui, nei atsipalaidavimui klausantis mėgstamo atlikėjo albumo. Tiesa, „AI Life“ ar „Audio Connect“ programėlėse ne tik rasite keturis garso profilius, bet ir dešimties virtualių ekvalaizerių rinkinį nusistatyti asmeninius. Bet tai nėra labai naudinga, nes išgauti geresnį nei siūlomi deriniai vargiai ar pavyks. Muzikos transliavimas nėra stiprioji „FreeArc“ pusė.
Kita vertus, beveik visas garsas nukreipiamas į ausies kanalą ir nešvaistomas į šalis, tad šalia esantys aplinkiniai nieko negirdės, kol garso nepadidinsite iki daugiau nei 50 proc.


Pilnai įkrautos ausinės veikia iki 7 valandų, o dėkle jas galėsite įkrauti dar tris kartus, tad bendra baterijų atsarga – 28 valandos. Tai toli gražu ne geriausias rezultatas, ypač įvertinus, kad ausinės nepalaiko triukšmo slopinimo funkcijos, kuri reikalauja daug baterijos resursų. Per dešimt minučių galima papildyti trijų valandų klausymosi atsargas. Baterija palaiko greitojo įkrovimo funkciją. Įkraunama USB-C laidu, tačiau išpakavę dėžutę jo nerasite.
Kodėl verta pirkti?
Pardavėjams rekomenduojama „FreeArc“ kaina – 129 eurai. Jei dažnai sportuojate ar važinėjate dviračiu, jos – logiškas pasirinkimas.
Verdiktas. Ausinės-darbininkės. Paprastos, nebrangios ir gerai atliekai tai, kam ir buvo sukurtos. Melomanai – apeikite jas ratu.
Privalumai
- Patogios, lengvos, tinka sportuoti.
- Priimtina garso kokybė.
- Patraukli kaina.
Trūkumai
- Baterija ne itin ištverminga.
- Didelis, neišvaizdus dėklas.