Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


JAV kompanija pirmoji šalyje „čipuos“ savo darbuotojus
BNS
Jowanas Osterlundas, kompanijos „Biohax Sweden“ atstovas, demonstruoja mikro implantą.

Viskonsine įsikūrusi kompanija „Three Square Market“ nutarė aprūpinti savo darbuotojus specialiais poodiniais implantais.

Tai interviu CNBC papasakojo įmonės vadovas Toddas Westby. JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) dar 2004 metais leido tokį mikroschemų naudojimo būdą, tačiau šalies teritorijoje jos tokiu būdu iki šiol nebuvo naudotos. Pasak T. Westby, „Three Square“ Švedijos partnerė „BioHax International“ jau naudoja šią technologiją, lustai buvo implantuoti maždaug 150 Švedijos startuolių inkubatoriaus „Epicenter“ darbuotojų. Maždaug ryžio grūdelio dydžio lustui implantuoti reikia, anot T.Westby, beveik beskausmės injekcijos į odos raukšlę tarp nykščio ir smiliaus. Lusto implantavimas vienam darbuotojui kainuoja apie 300 JAV dolerių. Pasak „Three Square“ vadovo, lustą implantavę įmonės darbuotojai galės nebesijaudinti dėl namuose palikto pažymėjimo ar pamiršto slaptažodžio. Galima į darbą eiti ir be piniginės – kavinėje jie galės papietauti leidę nuskaityti lustą.
Įmonės darbuotojai galės nebesijaudinti dėl namuose palikto pažymėjimo ar pamiršto slaptažodžio. Galima į darbą eiti ir be piniginės – kavinėje jie galės papietauti leidę nuskaityti lustą.
Šiuolaikinius pardavimo automatus gaminanti „Three Square“ tikisi, kad artimiausiu metu lustus savo noru implantuosis daugiau kaip 50 darbuotojų. T. Westby pažadėjo, kad mikroschemos taip pat bus implantuotos jam ir jo šeimos nariams. Jis pabrėžė, kad nėra jokių būdų sekti darbuotojų judėjimą, nes lustas nuskaitomas ne didesniu nei 15 centimetrų nuo nuskaitymo įrenginio atstumu. Be to, įsilaužimo tikimybė yra visiškai nulinė – lustas yra saugus ir patikimas, pažymėjo įmonės vadovas. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 07 25 18:15
Spausdinti