Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 26 d.


REKLAMA
Kaip elgtis po eismo įvykio?
Partnerio turinys

Netikėtas eismo įvykis gali sukelti išties nemažai streso. Nepaisant aplinkybių, svarbu žinoti, kaip tinkamai elgtis, kad užtikrintumėte visų saugumą ir sklandžiai išspręstumėte problemas. Tinkami veiksmai įvykio vietoje gali padėti išvengti papildomų sunkumų ir nesusipratimų bei suteikti reikiamos pagalbos nukentėjusiesiems.

Kone svarbiausia tokioje situacijoje yra aiškiai žinoti, ką daryti, ir suprasti, kaip privalomasis draudimas gali prisidėti prie žalos atlyginimo. Aptarkime, ką reikėtų daryti papuolus į eismo įvykį, siekiant apsaugoti save ir kitus eismo dalyvius.

Saugumas ir pirmieji veiksmai

Patekus į eismo įvykį, svarbiausia – užtikrinti savo ir aplinkinių saugumą. Pirmiausia sustokite ir įjunkite avarinį signalą – jei avarija įvyko tamsiu paros metu ar prastomis oro sąlygomis, pastatykite avarinį ženklą 25-50 m atstumu nuo automobilio, kad kiti vairuotojai galėtų laiku pastebėti kliūtį. Patikrinkite, ar nėra sužeistų – jei yra, nedelsdami kvieskite greitąją pagalbą ir policiją. Taip pat labai svarbu stengtis išlikti ramiems, nes nerimas gali ne juokais užtemdyti protą ir trukdyti priimti racionalius sprendimus. Nejudinkite sužeistųjų, nebent jiems grėstų pavojus, pavyzdžiui, dėl gaisro. Jei įmanoma, patraukite automobilius iš važiuojamosios dalies, kad netrikdytumėte eismo, bet tik tuo atveju, jei tai galima padaryti saugiai. Užtikrinus, kad situacija kontroliuojama, pereikite prie kito žingsnio – informacijos rinkimo ir įvykio aplinkybių fiksavimo.

Eismo įvykio deklaravimas

Po eismo įvykio svarbu tinkamai užfiksuoti visas aplinkybes ir surinkti reikalingą informaciją. Jei įmanoma, kartu su kitu vairuotoju užpildykite eismo įvykio deklaraciją – tai oficialus dokumentas, kuriame fiksuojamos įvykio aplinkybės, padaryta žala ir dalyvių kontaktiniai duomenys.

Užtikrinkite, kad į deklaraciją būtų įrašyti abiejų šalių vardai, pavardės, transporto priemonių registracijos numeriai bei draudimo bendrovių pavadinimai. Jei įvykio vietoje yra liudininkų, galite užrašyti ir jų kontaktus, kurie gali praversti aiškinantis situaciją. Tiesa, jei po ranka neturite atspausdintos eismo įvykio deklaracijos formos, šiandieną tą padaryti galite ir įvairiose internetinėse platformose.

Nepamirškite ir nuotraukų – užfiksuokite automobilių padėtį, matomus pažeidimus ir aplinką, kurioje įvyko nelaimė. Jei kyla nesutarimų dėl įvykio aplinkybių, kvieskite policiją, kuri užregistruos situaciją. Surinkta informacija padės draudimo bendrovei greičiau išspręsti žalos atlyginimo klausimus.

Pranešimas draudimo bendrovei

Pranešimas draudimo bendrovei apie eismo įvykį taip pat yra svarbus žingsnis, galintis paspartinti žalos atlyginimą. Tai rekomenduojama padaryti kuo greičiau, idealiai per pirmąsias 24 valandas.

Informuokite savo draudimo bendrovę, pateikdami eismo įvykio deklaraciją ar policijos išduotą dokumentą, jei buvo kviečiama policija. Privalomasis draudimas gali padengti finansinę žalą nukentėjusiems asmenims, tad draudimo bendrovėms reikalinga kuo tikslesnė informacija apie įvykį. Pasistenkite pateikti visus surinktus įrodymus – nuotraukas, liudininkų kontaktus ir kitus reikalingus duomenis. Jei nesate tikri dėl dokumentų pildymo ar kitų veiksmų, kreipkitės į draudimo specialistus, padėsiančius išspręsti kilusius klausimus – taip pasirūpinsite, kad žalos atlyginimo procesas vyktų sklandžiai, o nukentėję asmenys kompensaciją gautų greičiau.

2024 11 26 20:20
Spausdinti