Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 3 d.


Kodėl mokslinę veiklą vykdančios įmonės neskuba naudotis lengvatomis?
BNS
(pixabay.com nuotr.).

Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) skatins įmones deklaruoti mokslinę veiklą ir taip pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis.

Šiuo metu mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklą deklaruoja vos 150 bendrovių, tačiau per 2–3 metus jų skaičių ketinama padvigubinti. Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius pirmadienį šį klausimą aptarė su naująja VMI vadove Edita Janušiene ir MITA direktoriumi Kęstučiu Šetkumi. Sutarta labiau viešinti MTEP lengvatą, teikti tikslinę informaciją įmonėms bei perkelti paslaugas į elektroninę erdvę. „Verslas nuo 2012 metų gali pasinaudoti MTEP lengvatomis, bet jomis besinaudojančiųjų skaičius nedidėja taip, kaip norėtųsi. Vyrauja nuomonė, kad tų verslų galėtų būti daugiau. (...) Vienas iš dalykų galėtų būti supaprastinta tvarka verslui gauti išvadą, ar jis vykdo MTEP, ar ne. Siūloma, kad nuo kitų metų būtų galima VMI pateikti visus reikalingus dokumentus elektroniniu būdu. Kitas dalykas – reikalinga daugiau viešinti, idenfitikuoti lengvatos naudotojus ir konsultuoti juos individualiai“, – po susitikimo BNS sakė MITA direktorius K.Šetkus. Anot K.Šetkaus, dažnai vadovaujamasi mitu, kad MTEP lengvatos naudotojus mokesčių inspektoriai perdėtai tikrina ir jie dėl to patiria sunkumų. „Bet padidintos kontrolės dėl deklaruojamos lengvatos nėra“, – tikino MITA direktorius.
Dažnai vadovaujamasi mitu, kad MTEP lengvatos naudotojus mokesčių inspektoriai perdėtai tikrina ir jie dėl to patiria sunkumų. „Bet padidintos kontrolės dėl deklaruojamos lengvatos nėra“, – tikino MITA direktorius.
„Siekiant aiškumo į mokslinę ir tyrimų veiklą investuojančioms bendrovėms, kurios pildydamos pelno mokesčio deklaraciją gali į atskaitą įtraukti su MTEP veikla susijusias sąnaudas, VMI stiprins bendradarbiavimą su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. Tiesiogiai už bendrovių informavimą apie MTEP investavimo teikiamas galimybes ir privalumus atsakinga MITA ateityje galėtų pasinaudoti VMI turimais mokesčių mokėtojų informavimo kanalais. O VMI galėtų agentūrai pateikti bendrovių sąrašą, kurioms galimai tokia informacija būtų aktuali ir naudinga“, – komentavo VMI viršininkė E.Janušienė. Susigrąžino 90 mln. eurų MTEP lengvata numato, kad su moksliniais tyrimais susijusias sąnaudas įmonės gali išskaičiuoti iš savo pajamų ir taip susimažinti pelno mokestį. K.Šetkaus teigimu, šiuo metu MTEP veiklą deklaruoja apie 150 šalies įmonių, bendra deklaruojamų MTEP sąnaudų suma siekia apie 30 mln. eurų, o pelno mokesčio dėl to susigrąžinta apie 90 mln. eurų. MITA vadovas viliasi, kad per dvejus metus mokslinę tyrimų veiklą deklaruojančių bendrovių skaičius išaugs dukart –iki 300. Statistikos departamento duomenimis, pernai moksliniams tyrimams ir eksperimentinės plėtros (MTEP) darbams Lietuvoje skirta 182,6 mln. eurų – 35,5 proc. mažiau nei 2015 metais (282,9 mln. eurų). Valstybės kontrolė balandį pranešė, kad Lietuva per pastarąjį dešimtmetį į projektus, skirtus skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, investavo daugiau kaip 600 mln. eurų, tačiau inovacijų proveržio dar teks palaukti. Visoje Europos Sąjungoje (ES) Lietuva pagal inovacijas yra 16-oje vietoje tarp 28-ių šalių. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 29 22:32
Spausdinti