Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 19 d.


VISUOMENINIS TRANSPORTAS
Koronaviruso stabdys: keleivių vežėjai atsisakė dar daugiau reisų
BNS
Fotobankas

Drastiškai kritus keleivių srautui tarpmiestinio susisiekimo įmonės jau atsisakė apie 80 proc. visų reisų. Jų atstovas sako, kad nuo pirmojo karantino vežėjai dirba nuostolingai, tačiau situaciją stebi ir tikisi, kad atlaisvinus judėjimo ribojimus tarp savivaldybių, keliautojų srautai vėl ims augti. 

Lietuvos transporto saugos administracijos duomenimis, šiuo metu sustabdyti 663 iš 881 reiso, tad realiai autobusai važiuoja tik 182 reisais. Prieš mėnesį veikė 458 reisai iš tuo metu buvusių 1054-ių.

Įstaigos Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Eglė Kučinskaitė teigė, jog reisai sustabdyti visuose šalies regionuose, bet to, situacija stabilizuojasi – kelias dienas prašymų stabdyti reisų nesulaukta.

„Šiandieną reisų skaičius yra labai sumažėjęs, tačiau regionai nėra visiškai atskirti, nes po vieną-du reisus maršrutuose yra palikta“, – BNS teigė E. Kučinskaitė. 

„Jau yra keletas, kurie atsinaujino, nes vežėjai patys pamatė, kad žmonėms iš tiesų kyla sunkumų: būriuojasi stotyse, ilgai laukia, lauke šąla ir panašiai, todėl savo iniciatyva ėmėsi pakeitimų“, – teigė ji.

Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis teigia, kad dabar likę apie 15–20 proc. keleivių, o darbą palaiko siuntų vežimas. 

„Vežėjai nuo keleivių stygiaus kenčia nuo pat pandemijos pradžios. (...) Jie dirba nuostolingai ir po pirmos karantino bangos nebuvo atsigavę. Dabar vėl keleivių skaičius sumažėjęs, pajamos krenta, o išlaidos lieka didesnės. Tinklas dabar išlaikomas labiau dėl siuntų, vis papildomas pinigas yra, nes jei siuntų nebūtų, tada būtų dar mažiau reisų“, – BNS sakė G. Nakutis. 

LRT radijas skelbė, kad sumažėjus reisų skaičiui, anksčiau iš Biržų į Vilnių per Uteną važiavęs didelis autobusas dabar pakeistas perpus mažesniu, o keleiviams vykstant į darbą tenka grūstis sausakimšame autobuse nesilaikant saugumo.

G. Nakutis BNS teigė, jog tokia situacija nėra dažna, o pastebėjus, kad ji kartojasi nuolat, vežėjai autobusus keičia didesniais, gali būti ir atnaujinta daugiau reisų. 

„Būna taip, kad keleivių nėra nėra, o kažkurioje vienoje vietoje ima ir įlipa daugiau. Vairuotojas neturėtų leisti (daugiau negu numatyta – BNS), bet būna ir taip, kad žmonės pradeda bartis, išbara vairuotoją, jis tada priima, o kiti keleiviai reiškia nepasitenkinimą“, – sakė G. Nakutis. 

Jis sakė besitikintis, kad jei nuo vasario judėjimo ribojimai tarp savivaldybių bus atlaisvinti, atsiras daugiau keleivių ir bus galima atnaujinti daugiau reisų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 16 14:26
Spausdinti