Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


AUTOMOBILIAI
„Mercedes-Benz“ dėl stabdžių sistemos problemos atšauks 1 mln. transporto priemonių
BNS
Gamintojai
„Mercedes-Benz“.

Vokietijos automobilių gamintoja „Mercedes-Benz“ visame pasaulyje atšauks beveik 1 mln. transporto priemonių dėl galimos stabdžių sistemos problemos, pranešė Vokietijos federalinė transporto tarnyba (KBA).

Birželio 1 dieną KBA ir vėlyvą šeštadienio vakarą Vokietijos žiniasklaidoje paskelbtame pranešime sakoma, kad atšaukimas palies 2004–2015 metų pagamintas ML ir GL serijos didesnio pravažumo transporto priemones (SUV) ir R klasės prabangų mikroautobusą.

„Blogiausiu atveju dėl stabdžių stiprintuvo korozijos gali nutrūkti jungtis tarp stabdžių pedalo ir stabdžių sistemos“, – teigia KBA.

„Dėl to darbinis stabdys gali nustoti veikti“, – priduriama pranešime.

KBA nurodė, kad visame pasaulyje atšaukiami 993 407 automobiliai, iš jų apie 70 tūkst. – Vokietijoje.

„Mercedes-Benz“ patvirtino atšaukimą naujienų agentūrai AFP atsiųstame pranešime, kuriame teigiama, kad toks žingsnis buvo pagrįstas „atskirų pranešimų apie tam tikras transporto priemones analize“.

„Retais labai stiprios korozijos atvejais gali būti, kad ypač stiprus ar sudėtingas stabdymo manevras gali sukelti mechaninius stabdžių stiprintuvo pažeidimus, dėl kurių nutrūks jungtis tarp stabdžių pedalo ir stabdžių sistemos“, – pranešė „Mercedes-Benz“.

„Tokiais labai retais atvejais nebūtų įmanoma sulėtinti transporto priemonės per darbinį stabdį. Taip padidėtų avarijos ar susižalojimų rizika“, – pažymėjo gamintoja.

Bendrovė teigė, kad „nedelsdama pradės atšaukimo procesą“ ir susisieks su „galimai paveiktų transporto priemonių“ savininkais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 06 12:31
Spausdinti