Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


ORO LINIJOS
Nepatenkinti atlyginimais „Lufthansa“ pilotai grasina streiku
BNS
Unsplash

Didžiausios Europos oro linijų bendrovės „Lufthansa“ pilotai, siekdami atlyginimų padidinimo, didžiule balsų dauguma pritarė streiko organizavimui, sekmadienį pranešė jiems atstovaujanti profsąjunga.

„Tai yra signalas, kurio negalima ignoruoti“, – sakoma profsąjungos „Cockpit“ pranešime.

Balsavimo rezultatai reiškia, jog rizika, kad „Lufthansa“ lėktuvai nekils, padidėjo, tačiau konsultacijų rezultatas „automatiškai nereiškia, kad streikas įvyks“, priduriama pareiškime.

Profsąjunga pareiškė, kad yra pasirengusi nedelsdama atnaujinti derybas su bendrovės vadovybe, kurios šiuo metu yra atsidūrusios aklavietėje, „turėdama dar didesnį narių palaikymą“.

„Lufthansa“ turi apie 5, tūkst. pilotų, pilotuojančių keleivinius ir krovininius orlaivius.

„Cockpit“ yra vienintelė jiems atstovaujanti profsąjunga.

Už keleivinių orlaivių pilotų streiką atiduota 97,6 proc. balsų, o už krovininių orlaivių pilotų streiką – 99,3 procento.

Rinkimuose dalyvavo apie 95 proc. profsąjungos narių.

Pilotai reikalauja šiemet padidinti jiems atlyginimus 5,5 proc., o vėliau automatiškai juos indeksuoti, atsižvelgiant į infliaciją.

Profsąjunga taip pat reikalauja garantijų dėl „Lufthansa“ orlaivių parko dydžio, siekdama užsitikrinti pilotų darbo vietas.

Be pilotų akcijos, „Lufthansa“ susidūrė su antžeminio aptarnavimo darbuotojų streikais, kurie liepos 27 dieną surengė 24 valandų streiką, sukėlusį kelionių chaosą Vokietijoje.

Jų profsąjunga „Verdi“ reikalauja padidinti atlyginimus 9,5 procento.

Abiem atvejais bendrovės vadovybė iki šiol atsisakė sutikti su reikalavimais.

2022 08 01 10:03
Spausdinti