Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 29 d.


IT
Prancūzija skyrė „Microsoft“ 60 mln. eurų baudą
BNS
Unsplash

Prancūzijos privačių duomenų apsaugos institucija ketvirtadienį paskelbė skyrusi JAV technologijų milžinei „Microsoft“ 60 mln. eurų (64 mln. JAV dolerių) baudą už reklaminių slapukų naudojimą vartotojų įrenginiuose.

Didžiausią 2022 metais baudą skyrusi Prancūzijos nacionalinė informacinių technologijų ir pilietinių laisvių komisija (CNIL) teigė, kad „Microsoft“ paieškos sistemoje „Bing“ nebuvo naudojama sistema, leidžianti vartotojams atsisakyti slapukų taip pat, kaip juos priimti.

Prancūzijos reguliavimo institucija atliko tyrimą ir nustatė, kad „vartotojams apsilankius minėtoje svetainėje slapukai buvo įrašyti į jų įrenginius be jų sutikimo, o šie slapukai, be kita ko, buvo naudojami reklamos tikslais“.

Prievaizdė taip pat „pastebėjo, kad nėra mygtuko, leidžiančio taip lengvai atsisakyti slapukų įdiegimo, kaip su juo sutikti“.

CNIL teigimu, bauda iš dalies pateisinama dėl pelno, kurį bendrovė gavo iš reklamos pelno, netiesiogiai gauto iš duomenų, surinktų naudojant slapukus – mažyčius duomenų failus, kurie stebi vartotojų naršymą internete.

Bendrovei duoti trys mėnesiai problemai ištaisyti, o papildomai gali būti skirta 60 tūkst. eurų bauda už kiekvieną uždelstą dieną.

Praėjusiais metais CNIL pareiškė, kad visus metus tikrins svetaines, kurios nesilaikys žiniatinklio slapukų naudojimo taisyklių.

Praėjusiais metais CNI nubaudė „Google“ ir „Facebook“ atitinkamai 150 mln. ir 60 mln. eurų baudomis už panašius pažeidimus.

2022 12 22 13:00
Spausdinti