Meniu
Prenumerata

pirmadienis, kovo 31 d.


IŠMANIEJI ĮRENGINIAI
„Samsung Galaxy S25 Ultra“ apžvalga: galingas, su dirbtiniu intelektu, bet pernelyg nuspėjamas
IQ
Gamintojai
„Samsung Galaxy S25 Ultra“.

Išmaniųjų telefonų gamintojai, atrodo, prieina akligatvį ir jiems vis sunkiau sekasi išrasti dviratį – nustebinti vartotojus. Net kai kalbame apie gamintojų flagmanus, kurie skirti technologijų gurmanams bei turtingesniems pirkėjams.

Taip, atrodo, nutiko ir su „Samsung S25 Ultra“ – naujausiu Pietų Korėjos gamintojo flagmanu, kuris išlieka vienu geriausių išmaniųjų telefonų, tačiau būtų sunkoka įtikinti senesnių „ultrų“ savininkus būtinai atsinaujinti.

Kaip jis atrodo?

Nors kai kurie išmaniųjų telefonų gamintojai eksperimentuoja su kamerų blokų dizainu, kad pabrėžtų technologinius pokyčius, „Samsung“ elgiasi itin nuosaikiai. „Ultros“ objektyvų blokas metų metus atrodo lygiai taip pat, tačiau paties įrenginio dizainas pagaliau buvo atnaujintas. Naujasis įrenginys turi stačias briaunas ir suapvalintus kampus, o „S24 Ultra“ turėjo suapvalintas šonines briaunas ir stačius kampus. Tenka pripažinti, kad tai ryškus pokytis nuo pat „S22 Ultra“ laikų, kai buvo padiktuota nauja „Samsung“ įrenginių dizaino kryptis.

Ir tai dar ne viskas. „S25 Ultra“ AMOLED ekrano įstrižainė paaugo 0,1 – iki 6,9. Ekranas turi įbrėžimams atsparų stiklą „Gorilla Glass Armor 2“. Bandymams naudotą „S25 Ultra“ saugojome, bet šis stiklas turėtų užtikrinti, kad kišenėje ar portfelyje nešiojamas telefonas išvengs gilių randų ant ekrano.

Gamintojai
„Samsung Galaxy S25 Ultra“.

Dar viena gera naujiena – „S25 Ultra“ numetė svorio ir yra 15 gramų lengvesnis už pirmtaką. Sumažėjo ir „S Pen“ rašiklis, kuris prarado „Bluetooth“ funkciją, o kartu ir valdymą gestais, bet, matyt, mažai kas jos pasiges. Apibendrinant dėl stačių briaunų ir mažesnio svorio „S25 Ultra“ tampa pastebimai patogesnis už pirmtaką.

Šįkart „Samsung“ Lietuvos rinkoje siūlo penkias spalvas: „Titano mėlyną“, „Titano pilką“, „Titano juodą“, „Titano sodrią juodą“ ir „Titano rožinę“. Daugelis pritaikys savo skoniui, nors senesnės „ultros“ turėjo įdomesnių spalvų – geltoną, žalią, burgundišką...

Kamera: naujas objektyvas ir trintukas

Metų metus išmaniųjų gamintojai rungėsi siūlydami vis įspūdingesnes fotokameras bei fotografavimo ir filmavimo funkcijas, tačiau ir čia jėgos ima sekti. Bet negalima sakyti, kad „Samsung“ pasidavė.

„S25 Ultra“ pakeitė 12MP plačiakampį objektyvą į 50MP (tikrai laikai, nes konkurentai buvo toliau priekyje), tačiau visi kiti liko tokie patys: 200 MP pagrindinis objektyvas, 50 MP teleobjektyvas su 5 kartų optiniu priartinimu ir 10 MP teleobjektyvas su 3 kartų optiniu pritaikymu. Šiaip ar taip tai žingsnis į priekį – iš arti fotografuojami pastatai turės ryškesnes detales, o saulėlydžiai pajūryje bus dar įspūdingesni.

„Samsung“ taip pat patobulino vaizdo kameros algoritmus, kuri gali filmuoti 4K raiška iki 120 kadrų per sekundę greičiu. Dar viena naujovė, kurią jau turi ir „iPhone“, yra garso trintukas, pašalinantis aplinkos garsus – šuns lojimą, automobilio signalą, vaiko šūkčiojimą ir kartu išryškinantis pašnekovo ar pranešėjo balsą.

Dėmesys dirbtiniam intelektui

Taip, dirbtinis intelektas (DI) dabar yra ant bangos. Nors galima ilgai ginčytis dėl jo apibrėžimo, tai yra šių dienų burtažodis, kurį pasičiupo ir „Samsung“.

Telefone naudojamas „Google“ DI įrankis „Gemini“, kuris iškviečiamas paspaudus ir palaikius ant briaunos esantį mygtuką. „Gemini“ supranta komandas balsu ir paprašytas gali pateikti kiniško maisto restoranų jūsų mieste sąrašą ar teatrų repertuarą. Visa tai palieptas nusiųs draugui iš kontaktų sąrašo. DI gali išanalizuoti „YouTube“ vaizdo siužetą ar surasti interneto parduotuvėje batus pagal pateiktą nuotrauką. DI taip pat gali tvarkyti jūsų dienotvarkę, tačiau daugelis šių funkcijų prieinamos ir kituose „Android“, o „Gemini“ galima įsidiegti ir „iPhone“.

Tarp kitų DI funkcijų yra piešimo asistentas ir asmeninis asistentas „Laba diena“. Pastarasis pateikia naujienas, orų prognozę ir kitą asmeniškai aktualią informaciją, tačiau, matyt, reikia ilgiau pasinaudoti telefonu, kad jis gerai pažintų savo šeimininką. Piešimo asistentas „S Pen“ ekrane nupieštą eskizą paverčia spalvotu piešiniu, taigi, galite pasijusti geresniu dailininku, nei iš tiesų esate. Smagu keletą minučių pažaisti, bet tik tiek...

Tai galingas telefonas. DI reikalauja didelės galios, o „S25 Ultra“ ją gali pasiūlyti naudodamas naujos kartos aštuonių branduolių „Qualcomm Snapdragon 8 Elite“ procesorių, skirtą „Android“ flagmanams, ir 12 GB operatyviosios atminties. Siūlomi trys vidinės atminties variantai – 256, 512 GB ir 1 TB.

Gamintojai
„Samsung Galaxy S25 Ultra“.

„S25 Ultra“ naudoja tą pačią 5000 mAh talpos ličio jonų bateriją, kurią visiškai įkrauti prireiks apie valandą. Bandymų metu baterija toli gražu nesirengė „mirti“ tos pačios dienos vakarą, tačiau nebuvo itin aktyviai eikvojama. Nepriklausomuose baterijų testuose nurodoma, kad ji aktyviai naudojama turėtų išgyventi apie 15 valandų ir tai yra vienas geresnių rezultatų tarp konkurentų.

Kodėl verta pirkti?

256 GB modelio kaina yra 1409 eurai, bet vertėtų rinktis bent 512 GB, kuris kainuoja 1629 eurus. „S25 Ultra“ su 1 TB atmintimi atsieis 1929 eurus. „iPhone 16 Pro Max“ kainoraštyje skaičiai šiek tiek didesni, bet ir vienu, ir kitu atveju galite tikėtis mobiliojo operatoriaus dovanų, nuolaidų ar kompensacijų už seną telefoną. Tiesa, „iPhone“ naudotojai retai išduoda „iOS“ stovyklą, kaip ir „Samsungo“ šeimininkai savąją, tad didesnei daliai kils klausimas, ar laikas atsisveikinti su senuoju „Ultra“. „S24 Ultra“ savininkai tikrai gali palaukti dar metus.

Verdiktas. Žingsnelis, bet ne žingsnis į priekį. Atnaujinto dizaino itin galingas „Samsungo“ flagmanas su ne itin naudingomis DI funkcijomis, bet puikiu ekranu ir ištverminga baterija.

Privalumai

Trūkumai

2025 03 18 19:00
Spausdinti