Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


Sostinėje išbandoma automobilių vietų valdymo sistema
IQ
Jutiminiai davikliai montuojami grindinyje. (S.Žiūros nuotr.).

Vilniuje pradedamas automobilių stovėjimo vietų valdymo projektas. Tris mėnesius – nuo rugpjūčio iki lapkričio – truksiančio bandomojo projekto metu Vilniaus centre – A.Tumėno ir Gynėjų gatvėse, bus atliekami išmaniojo automobilių stovėjimo valdymo sprendimų bandymai.

Šiuo metu šiose gatvėse montuojami sensoriniai davikliai. Jie bus įrengti 130 stovėjimo vietų. Pasitelkiant daviklius ir turimą programinę įrangą Vilniaus vairuotojams bus patogiau rasti laisvas statymo vietas, vietos bus optimaliai išnaudojamos, o vairuotojai, dar iki atvykstant į miesto centrą, turės galimybę pasitikrinti, ar yra laisvų stovėjimo vietų. Be to, bus paprasčiau užfiksuoti ir galimus automobilių statymo tvarkos pažeidimus. „Bandomojo projekto vieta pasirinkta neatsitiktinai – A.Tumėno ir Gynėjų gatvėse šiuo metu galima rasti visų tipų stovėjimo vietas: įprastas, skirtas tik neįgaliesiems, rezervuotas. Laikantis išmanaus miesto principų automobilių stovėjimo problemas Vilniuje ketinama spręsti pritaikant išmanaus automobilių statymo sprendimus“, – teigia Vaidotas Meškauskas, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ duomenimis, 79 proc. vairuotojų savo transporto priemones mokamose stovėjimo vietose stato bent kartą per savaitę. Be to, nors laisvą stovėjimo vietą sostinėje lengvai randa kas trečias vairuotojas, sėkmingai pritaikyti išmanieji automobilių stovėjimo valdymo sprendimai, tikėtina, užtikrintų trumpesnę laisvos stovėjimo vietos paiešką.
Sėkmingai pritaikyti išmanieji automobilių stovėjimo valdymo sprendimai, tikėtina, užtikrintų trumpesnę laisvos stovėjimo vietos paiešką.
„Suprantame, koks kiekvienam vairuotojui svarbus yra jo asmeninis laikas – tuo labiau, kad pusė jų visų į centrinę miesto dalį atvyksta darbo reikalais. Juk norima sugaišti kuo mažiau laiko statant automobilį. Todėl tikimės, kad pasibaigus šiam bandomajam projektui papildysime savo turimų automobilių stovėjimo valdymo priemonių arsenalą dar keliais išmaniais sprendimais“, – sako V. Meškauskas. Kaups naudingą informaciją Vilniaus mero patarėjas Povilas Poderskis, pristatydamas projektą socialiniame tinkle „Facebook“, pažymėjo ir kitą sistemos naudojimo privalumą – SĮ „Susisiekimo paslaugos“ gaus vertingą realią informaciją apie vietų panaudojimą – kiek smarkiai viena ar kita gatvė užpildyta. Tokiu būdu bus galima priimti duomenimis grįstus sprendimus dėl automobilių statymo zonų plėtimo, keitimo, įvedimo. Davikliai bus sumontuoti ir draudžiamose automobiliams statyti vietose, o inspektoriai, esantys šalia gaus pranešimus apie pažeidimus, ir galės greičiau į juos sureaguoti. „Griežtesnė ir greitesnė kontrolė –  tikslingiau dirbantys inspektoriai – daugiau pamokas išmokusių vairuotojų – daugiau vietų geriems vairuotojams“, - komentavo P.Poderskis.
Įvertinus bandomojo projekto metu užfiksuotus duomenis ir patvirtinus jo sėkmę, bus siekiama turimus išmaniuosius sprendimus pritaikyti ir didesnėje miesto teritorijoje. Bandomąjį projektą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybė, SĮ „Susisiekimo paslaugos“, Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“ ir partneriai iš Izraelio „My City 360“.
2017 08 17 18:02
Spausdinti