Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 1 d.


RIMTI REIKALAI
Kaukazo belaisviai satyra
Balys Godauskis

Kartvelai užsieniečiams mėgsta pasakoti anekdotą apie tai, kad kadaise dievas dalijo žemes tautoms, kartvelai atėjo pavėlavę, kai jau visos žemės buvo išdalytos. Bet kartvelai galiausiai kažkaip išsikaulijo patį gražiausią mūsų Žemėje lopinėlį, kurį dievas buvo pasilikęs sau. Iš šio mitologinio fragmento galima susidaryti klaidingą nuomonę, esą kartvelai yra patys geriausi derybininkai pasaulyje.

Visi JTO inspektoriai, „Human Rights Watch“ ir visų kitų tarptautinę tvarką ir darną prižiūrinčių tarptautinių organizacijų pareigūnai turėtų būti kartvelai. Nes jei jie kadaise gebėdavo susitarti su dievais, turėtų mokėti tartis ir su velniais. Nes dievai ir velniai panašūs vieni į kitus tuo, kad jiems iš esmės nusispjauti į žmones. Ir Homero iliadose bei odisėjose ir visose kitose biblijose dievai į žmones žiūri kaip į tarakonus. Geriausiu atveju atsainiai ir abejingai, kartais azartiškai į žmonių sukeltus karus ir kitas kvailybės apraiškas. O užvis dažniausiai dievai žmonėms siunčia negandas – potvynius, badą, raupus ir visą kitą šlamštą.

Kaukazo kalnų regionas yra spalvingiausias pavyzdys, kad tautos nemoka ir niekada nemokėjo gyventi santarvėje. Kad žmones labai lengva sukiršinti, apkvailinti. Didžioji dalis žmonių nemoka atleisti, žiūri ne į ateitį, o į praeitį. Didesnė dalis abchazų džiūgavo 2008-aisiais, kai rusai atėjo jų išvaduoti. Išvijo kartvelus, atkeršijo už būtas ir nebūtas šimto metų senumo skriaudas. Dabar gyvena po kremliaus sparnu postapokaliptiniuose sanatorijų peizažuose. Ir niekam pasaulyje nerūpi, laimingai jie ten gyvena ar nelabai. Nerūpi žmonėms, dievams – tuo labiau. Lygiai tas pats su osetinais. Apsitvėrė rusiška spygliuotąja viela ir švenčia išsivadavimą.

IQ redakcija rašo apie verslą, politiką, kultūrą ir kitus svarbiausius visuomenės reiškinius. Mes kuriame kokybišką ir išskirtinį turinį. Kviečiame mus palaikyti prenumeruojant mūsų žurnalą sau ar jums artimiems žmonėms mūsų prenumeratos svetainėje https://prenumeratoriai.lt/. Užsisakiusiems žurnalą metams – visas turinys iq.lt svetainėje nemokamas.

2023 11 05 06:45
Spausdinti