Meniu
Prenumerata

pirmadienis, kovo 31 d.


KOMENTARAS
Papildomas pelno mokestis: ką jis reiškia?
Martynas Endrijaitis

Įmonės tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse už savo gaunamą pelną moka pelno mokestį. Lietuvoje nuo šių metų standartinis pelno mokesčio tarifas didėja ir siekia 16 proc. vietoj buvusių 15 proc.

IQ redakcija rašo apie verslą, politiką, kultūrą ir kitus svarbiausius visuomenės reiškinius. Mes kuriame kokybišką ir išskirtinį turinį. Kviečiame mus palaikyti prenumeruojant mūsų žurnalą sau ar jums artimiems žmonėms mūsų prenumeratos svetainėje https://prenumeratoriai.lt/. Užsisakiusiems žurnalą metams – visas turinys iq.lt svetainėje nemokamas.

Pastaraisiais metais vidutinis efektyvusis tarifas šalyje, Lietuvos banko skaičiavimu, sudarė 12–13 proc. (t. y. kiek realiai yra mokama pelno mokesčio, įvertinus lengvatas, išimtis ir pan.). Lietuvoje galioja nemažai lengvatų, pavyzdžiui, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, investicinio projekto, laisvųjų ekonominių zonų ir kt., dėl kurių įmonės gali susimažinti apmokestinamąjį pelną ir efektyviai mokėti mažesnį pelno mokestį.

Tačiau šį kartą dėmesį skirkime ne nacionaliniams pakeitimams, o tarptautiniams, kurie liečia visas ES valstybes. Jose taikomi įvairūs pelno mokesčio tarifai. Mažiausias pelno mokesčio tarifas yra Vengrijoje (9 proc.), didžiausias – Maltoje (35 proc.). ES vidurkis siekia 21 proc.

2025 03 26 06:45
Spausdinti