Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


RIMTI REIKALAI
Tarpiniai egzaminai satyra
Balys Godauskis
Vytis Snarskis

Nevyniojant į vatą – yra grėsmė ir Lietuvai po visų trejų šių metų rinkimų tapti prorusiška hibridine demokratija. Kaip Sakartvele, Slovakijoje, Vengrijoje, kur apsišvietę žmonės yra provakarietiški, o provincija, regionai ir miestų proletariatas balsuoja už nacionalpopulistus, kurie parlamentuose groja tokias muzikas, kokias natas gauna tiesiai iš maskvėnų kremliaus.

Vėgėlė ar Žemaitaitis jau triūbija kremlines uvertiūras nesivaržydami. Nausėda – santūrus žmogus. Kai reikia – ir už NATO, ir už ES, ir už žmogaus teises. Bet ir už „Viči“ bosą, Kauno merą – rusijos karo mašinos rėmėją. Kandidatą Nausėdą galima suprasti, jei būsi aršus vakarietiškų vertybių, principų gynėjas, tavo kandidatūrą socialiniuose tinkluose sudraskys kremliaus botai. Jei būsi nuosaikus, kai reikia, paduosi ranką kremliaus rėmėjams, tada botai pakandžios tik dėl akių, bet ne per skaudžiai. Ne taip, kaip bet kurį Landsbergį, Šimonytę. Dar yra Žalimas, bet jo kremliaus botai nemuš, nes du trečdaliai Lietuvos negirdėjo apie tokį. Pulsi jį ar nepulsi – surinks 5 procentus. Šimonytės reitingai irgi turi ribas – maksimum trečdalis rinkimų teisę turinčių. Jei orai rinkimų dieną bus nepalankūs Vėgėlei, Šimonytė turėtų aplenkti rytietiškos antipolitikos virtuozą, o jei orai ir horoskopai Vėgėlei išpuls geri, jis turi šansų patekti į finalą su Nausėda. Visa intriga priklauso nuo orų, kurie šiais laikais neprognozuojami.

IQ redakcija rašo apie verslą, politiką, kultūrą ir kitus svarbiausius visuomenės reiškinius. Mes kuriame kokybišką ir išskirtinį turinį. Kviečiame mus palaikyti prenumeruojant mūsų žurnalą sau ar jums artimiems žmonėms mūsų prenumeratos svetainėje https://prenumeratoriai.lt/. Užsisakiusiems žurnalą metams – visas turinys iq.lt svetainėje nemokamas.

Nuspėjami yra rinkėjai, ypač ta amorfiškoji dalis – lietuvių liaudis. Žmonės, kurie niekada nesidomėjo politika, todėl nuo jos pavargo. Labai pavargo. Bloguoja nuo apsinuodijimo apolitiškumu. Norėtų tiesiog tvirtos rankos ir daug pinigų iš ES fondų. Ir investicijų, bet ne šalia, o kur nors toli, kad nebūtų matyti. Nes jei tie investuotojai gvieštųsi statyti vandenilio gamyklą karvių ganykloje prie kokių Darbėnų ar gręžioti žemelę prie Žygaičių, tuomet tvirtas ne. Duokit mums pinigų šiaip, be agrodykumas siaurinančių investicijų, kad šiukštu nereiktų karvių perginti į kitą ganyklą. Šitame segmente niekas už konservatorius anei liberalus nebalsuos. Už Blinkevičiūtę balsuotų, bet jai Briuselyje linksmiau. Jei visa širdimi saugai žemelę ir brauki ašarą, kad globalistai pardavė Lietuvą, leido okupuoti NATO ir vokiečių kareivių batams mindyti tėvynės laukelius, turėtų būti sunku, nors persiplėšk, pasirinkti – Vėgėlė ar Žemaitaitis? Turėtų pastarasis finišo tiesėje pasitraukti pirmojo naudai, nes dorųjų Lietuvėlės sargių priešas tas pats – Šimonytės „Metallica“ ir panašūs supuvusių Vakarų atributai.

2024 05 05 06:45
Spausdinti