Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


70-čiai nuo karo pabėgusių Ukrainos kūrėjų skirtos stipendijos
BNS
Erikas Ovčarenko/BNS
S. Kairys.

70-čiai nuo karo pabėgusių kultūros ir meno kūrėjų iš Ukrainos skirtos stipendijos.

Jiems tris mėnesius bus mokama po 600 eurų, ketvirtadienį pranešė Kultūros ministerija

Lietuvos kultūros tarybai ir Lietuvos kino centrui iš viso suteikta 126 tūkst. eurų šioms stipendijoms išmokėti.

„Tai tik tarpiniai stipendijų Ukrainos kultūros ir meno atstovams skyrimo rezultatai. Ieškome ir toliau ieškosime būdų, kaip pagelbėti ne tik Lietuvoje, bet ir Ukrainoje esantiems ukrainiečių kūrėjams – tiek, kiek reikės – iki pergalės“, – pranešime teigė Simonas Kairys.

Paraiškas stipendijoms gauti galima teikti iki rugsėjo 15 dienos.

Anot ministerijos pranešimo, šiuo metu 125 Lietuvos kultūros ir meno įtaigos bei organizacijos siūlo Ukrainos kultūros ir meno darbuotojams darbo vietas arba bendradarbiavimo galimybes.

Atskirai, per Lietuvos kultūros tarybos paskelbtą autorių ir gretutinių teisių apsaugos finansavimo konkursą, remiamos paramos Ukrainai ir jos kūrėjams iniciatyvos. Jau finansuoti aštuoni projektai, iš viso jiems skiriant 61,4 tūkst. eurų.

Kitais metais Lietuvos kino centras planuoja 50 tūkst. eurų įnašu paremti Ukrainos kino sektorių. Lietuva taip pat įsipareigojusi prisidėti prie Ukrainos kultūros paveldo skaitmeninimo iniciatyvos, bus ieškoma ir galimybių prisidėti prie Europos Sąjungos iniciatyvų, remiančių Ukrainos NVO sektorių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 07 07 11:05
Spausdinti