Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


NETEKTIS
A. Paulavičius – išdaigininkas, kuris scenoje dirbdavo net perdėtai atsakingai
BNS
Fotobankas
Algirdas Paulavičius.

Algirdas Paulavičius buvo itin linksmas ir energingas, tačiau scenoje dirbdavo nepaprastai atsakingai, sako pirmadienį mirusio aktoriaus kolegos ir bičiuliai. 

„Buvo pasiutęs, buvo išdaigininkas, liežuvį turėjo begaliniai smagų, bet ir atjautos labai didžiulės“, – pasakojo ne vieną vaidmenį kartu sukūrusi aktorė ir režisierė Asta Preidytė. „Antro tokio nežinau, šitokios energijos, tokio žinių kupino bagažo. Tiesiog gali pasakyti, kad vaikščiojanti enciklopedija“, – pridūrė ji. 

Kalbėdama apie A. Paulavičiaus darbą scenoje aktorė teigė, kad jis buvo nepaprastai atsakingas, kartais „net perdėtai“.  „Kaip kolega, tai net įkyriai dirbdavo, iki išsekimo ir labai buvo dėmesingas, o kaip partneris buvo puikus – iš tikrųjų žinojai, kad stovi scenoje su rimta ir dėmesio verta uola“, – sakė A. Preidytė. 

Ji pabrėžė, kad nors A. Paulavičius ir buvo labai talentingas, bet niekada tuo nesinaudojo ir nežiūrėjo į darbą atmestinai ar lengvabūdiškai. 

Kartu su juo Juozo Miltinio studijoje mokęsis ir vėliau 46 metus kartu vaidinęs aktorius Enrikas Kačinskas sakė, kad A. Paulavičius stengėsi lygiuotis ne į Lietuvos, o į geriausius užsienio aktorius. „Jis neleido nuleisti kartelės žemiau, nei mus mokė mokytojas J. Miltinis. Visada išlaikė ir meno, ir kultūros kartelę tokiame lygyje“, – kalbėjo ilgametis kolega. 

Jis teigė, kad A. Paulavičius buvo „aukščiausio intelekto ir inteligencijos žmogus“.  „Turbūt jį visas Panevėžys atsimena, kaip išskirtinį (...) jis nešdavo save į šventę ir pats buvo šventė“, – sakė E. Kačinskas. 

Aktoriaus pareigingumą ir griežtumą scenoje, tačiau nepaprastą lengvumą ir humoro jausmą už jos ribų išskyrė ir kartu su juo pagrindinį vaidmenį A. Strindbergo „Mirties šokyje“ atlikusi Dalia Meleckaitė. „Šposų, juokų, kvailysčių specialistas buvo tiesiog“, – juokėsi aktorė. Ji pasakojo su A. Paulavičiumi vaidinusi šimtuose spektaklių, o gastrolėse dalinusis „paskutiniu kąsniu ir rubliu“, tačiau tvirtino, kad visas linksmybės ir pokštai likdavo užkulisiuose.  „Gyvenime, tai Dieve, visko buvo, bet scenoje buvo griežta disciplina“, – sakė D. Meleckaitė. 

Visi kartu kūrę kolegos pabrėžė, kad A. Paulavičius buvo itin gražus vyras, herojinis aktorius, galėjęs pavergti žiūrovų širdis. „Žiūrovai tiesiog tirpdavo nuo jo grožio. Ir ne tik žiūrovai, ir kolegos“, – kalbėjo E. Kačinskas.  „Aš jaunystėje jį esu mačius Figaro – fantastiškas, o lengvas, o gražuolis, tiesiog skraidė scenoje“, – atsiminė A. Preidytė. 

Panevėžio Juozo Miltinio teatro ir kino aktorius Algirdas Paulavičius po ilgos ligos mirė pirmadienį, jam buvo 77 metai. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 24 08:07
Spausdinti