Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 2 d.


SKAITYTOJŲ KLUBAS
Knygų pasaulio naujienos ir „IQ Life“ rekomendacijos
IQ Life

Fantastinis kūrinys apie cenzūrą

Tai antroji vienos reikšmingiausių šiuolaikinių japonų rašytojų Yoko Ogawos knyga lietuvių kalba – prieš keletą metų pasirodė jos romanas „Begalinė lygtis“.

Abu romanus į lietuvių kalbą vertusi Gabija Enciūtė sako, kad „Atminties policija“ tam tikru atžvilgiu yra sunkesnio turinio knyga nei „Begalinė lygtis“, neretai ji lyginama su George’o Orwello „1984-aisiais“. Anot vertėjos, iš tiesų tai fantastinis kūrinys apie cenzūrą, kurį su „Begaline lygtimi“ sieja atminties tema: čia kitu kampu, kitokiu stiliumi ir tonu vėl nagrinėjama atminties, praeities, prisiminimų prasmė, šįkart – jų reikšmė individualiai ir kolektyvinei tapatybei… bet ir meilei.

Neįvardytos jūros neįvardytoje saloje vienas po kito dingsta objektai: skrybėlės, kaspinai, rožės, laivai, paukščiai, muzika… O su jais išsitrina ir salos gyventojų atsiminimai. Nustoję egzistuoti objektai daugumai jų praranda bet kokią reikšmę ir yra pradanginami iš saliečių kasdienybės: užkasami sode, sudeginami ar atiduodami atminties policijai. Bet saujelei turinčių gebėjimą neužmiršti tenka gyventi apimtiems nuolatinės baimės. Nes atminties policijos darbas – surasti atsimenančius ir padaryti viską, kad tai, kas išnyko, liktų užmiršta.

2021 11 14 06:45
Spausdinti