Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 25 d.


TEATRAS
M. Ivaškevičius atleidžiamas iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro
BNS
Irmantas Gelūnas/BNS
M. Ivaškevičius.

Dramaturgas Marius Ivaškevičius atleidžiamas iš darbo Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT), teatras teigia, kad jo pareigos „tampa perteklinės“ pradėjus dirbti trims naujiems meno vadovams.

„Po dvejų metų veiklos, darbą Lietuvos nacionaliniame dramos teatro dramaturgo pozicijoje baigs Marius Ivaškevičius. Pasikeitus teatro kūrybinės veiklos krypčiai ir pradėjus dirbti naujiems meno vadovams, dramaturgo pareigos tampa perteklinės. M. Ivaškevičius teatre nebedirbs nuo 2023 metų kovo mėnesio“, – antradienį pranešė teatras.

Pranešime pažymima, kad M. Ivaškevičius dirbti dramaturgu Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pradėjo 2021-ųjų sausį, tuometinio, dabar jau atleisto, teatro meno vadovo Oskaro Koršunovo iniciatyva.

„Dėkoju Mariui Ivaškevičiui už darbą teatre ir viliuosi, jog rasime kitų formatų sėkmingam bendradarbiavimui ateityje. Natūralu, jog keičiantis teatro meninei krypčiai ir meno vadovui, keičiasi ir kūrybinė teatro komanda. Oskaro Koršunovo ir Mariaus Ivaškevičiaus tandemo vadovavimą visai teatro kūrybinei programai perima naujoji meno vadovų grupė. Tai – nuosekli kaita, dėsningai vienas paskui kitą einantys teatro raidos tarpsniai“, – sako LNDT vadovas Martynas Budraitis.

Per dvejus metus M. Ivaškevičiaus kvietimu LNDT spektaklius kūrė keli užsienio režisieriai. Tai – Grzegorzas Jarzyna (Gžegožas Jažyna), sukūręs spektaklį „Soliaris 4“, Janas Fabre‘as (Janas Fabrė), režisavęs spektaklį „Nakties rašytojas“ ir Iwanas Wyrypajevas (Ivanas Vyrypajevas), kurio premjerinis spektaklis „Girti“ praėjusią savaitę buvo pristatytas teatro publikai.

Taip pat M. Ivaškevičius pristatė savo Taline kuruotos teatro „Vaba Lava“ programos spektaklius „Error 403“, „Aš turėjau pusbrolį“, „Du garažai“. M. Ivaškevičius buvo atsakingas ir už 2022 metų dramaturgijos festivalio „Versmė“ programą bei atrinko Ukrainos dramaturgų pjeses.

Sausio pabaigoje teatro direktorius Martynas Budraitis pranešė, kad į meno vadovo pareigas paskirti trys trys režisieriai – Kamilė Gudmonaitė, Eglė Švedkauskaitė ir Antanas Obcarskas.

Jie meno vadovais tapo po to, kai M. Budraitis gruodį iš šių pareigų atleido režisierių O. Koršunovą. Teatro vadovybė teigė, kad tokiam administracijos sprendimui įtakos turėjo aplaidus tiesioginių meno vadovo pareigų vykdymas bei sistemingos pravaikštos.

Pats režisierius žurnalistams sakė neturėjęs kūrybinės laisvės, prieš jį buvo taikytas mobingas. Menininko teigimu, jis nebuvo kviečiamas į susirinkimus, nedalyvavo sudarant repertuarą.

Atleidimą iš pareigų O. Koršunovas apskundė Darbo ginčų komisijai.

2023 02 07 10:35
Spausdinti