Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 8 d.


Parodoje Vilniuje – naujas žvilgsnis į kultūros paveldą
IQ Life
2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai.

Gegužės 18-19 dienomis Vilniuje, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, rengiama pirmoji Baltijos šalyse tarptautinė kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų paroda HERITAS. Jos metu vyks ekskursijos, veiks seminarų ir kūrybinių dirbtuvių erdvės, bus diskutuojama paveldo išsaugojimo ir pritaikymo klausimais.

Paroda suburs paveldo išsaugojimui neabejingus žmonės bei paveldosaugos srityje veikiančius specialistus. „Kultūros paveldo srityje dirbu jau 12 metų. Pastebėjau, kad šiame sektoriuje labai trūksta pozityvumo bei bendradarbiavimo, o visuomenei – aiškios ir koncentruotos informacijos apie kultūros paveldą bei kaip su juo elgtis. Šis renginys yra terpė keisti nusistovėjusią situaciją ir populiarinti paveldą, pristatyti jį kitokiu, moderniu kampu,“ – sako parodos idėjos autorė ir organizatorė Erika Kielė.

Šių metų parodos tikslas – supažindinti nekilnojamojo kultūros paveldo savininkus ir visus, suinteresuotus šio paveldo pažinimu, išsaugojimu ir panauda, su nekilnojamojo kultūros paveldo specifika Lietuvoje. Savo veiklą pristatys ne viena ilgametę darbo patirtį kultūros paveldo srityje turinti įmonė ir organizacija. Bus galima tiesiogiai konsultuotis su Kultūros paveldo centro, Valstybinės kultūros paveldo komisijos, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos specialistais. Parodoje dalyvaujančios įmonės supažindins su itin aukštos kokybės kultūros paveldo tyrimams naudojama įranga, atliekamais 3D paveldo matavimais, naujausiomis tvarkybos technologijomis. Kiekvienas, apsilankęs bažnyčioje, turės galimybę ne tik fiziškai joje pasivaikščioti, bet ir dalyvauti virtualiame ture.

Seminarų metu parodos svečiai galės susipažinti su istorinių Vilniaus pastatų interjerų paslaptimis, medinio paveldo išsaugojimo specifika, aptarti geruosius paveldo tvarkybos ir pritaikymo pavyzdžius bei dažniausiai pasitaikančias klaidas.

2018 05 15 11:31
Spausdinti