Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


FOTOGRAFIJA
Pasauliniame fotografijos konkurse auksą pelnė lietuvio kūryba su mobiliuoju telefonu
IQ
Ričardas Jarmalavičius
Kai vasara niekada nesibaigia. Calella de Palafrugell, Ispanija. iPhone 12 Pro Max. „Honorable Mention“ apdovanojimas, Px3 2023.

Pasauliniame fotografijos konkurse „PX3 Prix de la Photographie Paris“ nuskambėjo Lietuvos vardas – aukso medaliu įvertinta žinomo komunikacijos eksperto Ričardo Jarmalavičiaus kūryba. Pripažinimą pelniusioje nuotraukoje mobiliuoju telefonu užfiksuota akimirka iš menininko asmeninio gyvenimo.

„Visos mano nuotraukos yra apie mane – tiesiogiai kadre arba už jo. Gal todėl jos ir yra vertinamos. Taip leidi žmonėms tarsi pažiūrėti į veidrodį ir pamatyti savo tikras istorijas“, – pasakoja R. Jarmalavičius.

Ričardas Jarmalavičius
Seserys. Anykščiai. iPhone 14 Pro Max. Aukso medalis, Px3 2023.

Iš viso prestižinės komisijos įvertinimo šiemet sulaukė net trylika lietuvio nuotraukų, kurioms dar teko du bronzos medaliai ir dešimt „Honorable Mention“ apdovanojimų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Visos laimėjusios nuotraukos darytos mobiliuoju telefonu „iPhone“.

Aukso medalį Portreto / Vaikų kategorijoje R. Jarmalavičiui pelnė nespalvota nuotrauka „Seserys“.

Mama liko su draugais lietingame mieste, o jos dukros Kornelija ir Dorotėja leido laiką užmiesčio kurorte, pasakoja autorius.

Ričardas Jarmalavičius
Šiandien yra vakar. Calella de Palafrugell, Ispanija. iPhone 14 Pro Max. „Honorable Mention“ apdovanojimas, Px3 2023.

„Mergaičių veiduose matau visą jų pasaulį, taip pat ir tą, kuris jų dar laukia“, – sako R. Jarmalavičius.

Bronzos medaliais skirtingose „PX3 Prix de la Photographie Paris“ kategorijose įvertintos dvi Lietuvos fotomenininko nuotraukos.

„Pajūrio istorijos“ užfiksavo tirštai karštos dienos akimirką Ebros deltoje Ispanijoje.

Ričardas Jarmalavičius
Pajūrio istorijos. Ebro delta, Ispanija. iPhone 12 Pro Max. Bronzos medalis, Px3 2023.

„Šioje nuotraukoje kiekvienas gali pamatyti savo istorijas. Man ji pasakoja apie seną šeimos albumą su ryškiausiais vaikystės prisiminimais, apie pirmam viltingam pasimatymui prie jūros atvykusią porelę, apie vienišą moterį su senu šunimi, kurią užkalbino kitą šunį vedžiojęs vyriškis. Daug trapių gyvenimo akimirkų“, – pasakoja R. Jarmalavičius.

Kitoje bronza apdovanotoje nuotraukoje „Lėtas vakaras“ įamžinta besibaigianti diena autoriaus pamėgtame Kosta Bravos pajūrio miestelyje Ispanijoje. Ši nuotrauka – viena iš nedaugelio, kurią R. Jarmalavičius padarė spalvotą.

R. Jarmalavičius garsėja daugiausia mobiliuoju telefonu darytomis nespalvotomis nuotraukomis, nes taip esą pasakojimas yra tikslesnis, be šalutinių trikdžių. Tačiau kartais, kaip pripažįsta autorius, spalvos yra būtinos, nes be jų nuotraukos istorija būtų klaidinanti.

Dar dešimt Lietuvos fotomenininko nuotraukų šių metų „PX3 Prix de la Photographie Paris“ konkurse pelnė specialius „Honorable Mention“ apdovanojimus.

Ričardas Jarmalavičius
Lėtas vakaras. Calella de Palafrugell, Ispanija. iPhone 14 Pro Max. Bronzos medalis, Px3 2023.

Mėgėjiškai fotografija užsiimančio R. Jarmalavičiaus kūryba yra įvertinta jau per 80 tarptautinių apdovanojimų.

Lietuvos fotomenininko darbai net penkis kartus buvo nominuoti mobiliosios fotografijos Oskarams – prestižiniame konkurse „iPhone Photography Awards“.

Ričardas Jarmalavičius
Pypo ir Lailos meilės istorija. Boisse, Dordonė, Prancūzija. iPhone X. „Honorable Mention“ apdovanojimas, Px3 2023.

Pernai paskelbtuose mobiliosios fotografijos reitinguose „World's Top Mobile Photographer“ pripažintas šeštuoju visame pasaulyje ir pirmuoju Lietuvoje.

R. Jarmalavičius dukart pelnė Metų fotografo titulą pasauliniame konkurse „Hotshoe Black & White Photography Awards“ – 2018 ir 2016 m.

Fotografas žiniasklaidai yra pripažinęs, kad nuotraukose atsispindintį jo savitą žvilgsnį į gyvenimą suformavo vaikystė vaikų globos namuose, tarnyba sovietų armijoje, saugant kalinius Rusijos Šiaurėje, turtinga žurnalistinė patirtis, knygos ir spalvingas asmeninis gyvenimas.

Ričardas Jarmalavičius
Lėtas vakaras. Calella de Palafrugell, Ispanija. iPhone 14 Pro Max. Bronzos medalis, Px3 2023.

R. Jarmalavičius yra baigęs žurnalistiką ir fotožurnalistiką Vilniaus universitete, daug metų dirbo žurnalistu ir redaktoriumi įvairiose žiniasklaidos priemonėse, per 20 metų vadovauja savo įkurtai ryšių su visuomene agentūrai „Publicum“, yra pasaulinės komunikacijos grupės „Havas“ partneris Baltijos šalyse.

Daugiau R. Jarmalavičiaus nuotraukų rasite jo Instagram profilyje.

2023 08 23 13:57
Spausdinti