Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 22 d.


KINAS
Prasideda festivalis „Kino pavasaris“, bus rodomi šeši ilgo metro lietuvių filmai
BNS
Unsplash

Ketvirtadienį prasideda tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“.

Kino festivalyje bus parodyti šeši ilgo metro lietuvių filmai, tarp jų – Ukrainoje nužudyto Manto Kvedaravičiaus ir jo sužadėtinės Hannos Bilobrovos „Mariupolis 2“.

Į programą yra įtraukti ir režisierių Austėjos Urbaitės „Per arti“, Nerijaus Milerio „Gyvenimas po mirties“, Irmos Pužauskaitės „Devintas žingsnis“, Elenos Kairytės „Roberta“ ir Lietuvos kino bendruomenės „Blue/Yellow“ filmai.

Kaip yra teigęs festivalio vykdantysis direktorius Konradas Kazlauskas, šiais metais „Kino pavasario“ reklaminė kampanija pasitinka su šūkiu „Kai šaukia kinas – tu eini“.

„Kino pavasaryje“ taip pat bus parodytas Berlyno kino festivalyje „Auksinį lokį“ pelniusio Nicolo Philibert'o dokumentinis filmas „On the Adamant“, ekumeninės žiuri prizą gavusios meksikiečių režisierės Lilos Avilés filmas „Totemas“.

„Kino pavasario“ konkurso programoje žiūrovai išvys du Berlyne „Sidabriniais lokiais“ apdovanotus filmus – režisierių ispanės Estibaliz Urresola Solaguren filmą „20 000 bičių rūšių“ ir italo Giacomo Abbruzzese „Disko berniuką“.

Geriausią festivalio filmą rinks tarptautinė žiuri, sudaryta iš žinomų kino pasaulio žmonių.

Kino festivalis šiemet vyks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų didžiųjų miestų kino teatruose.

2023 03 16 09:54
Spausdinti