Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


Nieko atsitiktinio: šeimos istoriją saugantys namai
Viktorija Vitkauskaitė
(Raimondo Urbakavičiaus nuotr.).

Šviesus būstas Vilniaus senamiestyje saugo daugybę šviesių šeimos prisiminimų. Viktorija Vitkauskaitė klausosi namų ir jų šeimininkų istorijos.

LRT laidų prodiuserės Lolitos Bytautaitės ir teisininko Deivydo Rimkevičiaus namais šis butas tapo prieš 15 metų. Šiandien sutuoktiniai juokiasi prisimindami, kaip nenoriai tąkart sekmadienį išsiruošė pamatyti parduodamo būsto – jų jau buvo apžiūrėję nemažai, tik nė vienas nesuvirpindavo širdies. Bet vos pravėrę šio duris vienbalsiai šūktelėjo: „Perkame!“

Pirkimo procesas kiek užsitęsė, nes norinčių įsigyti šiuos namus buvo ne vienas. Tokios simpatijos priežastys – akivaizdžios: pastatas yra pačiame sostinės senamiestyje, jo langai žvelgia tiesiai į prezidentūrą. Bet tuo pat metu maža, atokiau nuo pagrindinių pėsčiųjų ir vairuotojų maršrutų esanti gatvelė leidžia mėgautis visiška ramybe. Aukštos, daugiau nei 3 metrus siekiančios lubos, miegamajame grakščiai išsilenkiančios į skliautą, dideli langai, atidengtas autentiškas plytų sienos fragmentas, jaukus balkonas – nenuostabu, kad norinčių įsigyti šį būstą netrūko.

Kai galiausiai jis vis dėlto tapo L. Bytautaitės ir D. Rimkevičiaus nuosavybe, naujakuriams neprireikė imtis jokių esminių permainų. Patogiai erdves buvo suplanavęs prieš tai čia gyvenęs britas (apie šį būsto etapą primena koridoriuje esanti raktinė, priklausiusi ankstesniam savininkui). O autentiškas kokybiškas grindų parketas ir šiandien atrodo puikiai. Teliko malonioji įsikūrimo dalis – užpildyti namus baldais, meno kūriniais ir interjero aksesuarais.

2019 05 14 11:11
Spausdinti