Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 16 d.


Sezono atidarymas
Viktorija Vitkauskaitė
Šiltasis sezonas vilioja kiekvieną minutę praleisti ne kambaryje. (Raimondo Urbakavičiaus nuotr.).

Trumpas šiltasis sezonas vilioja kiekvieną laisvą minutę praleisti ne kambaryje. Tačiau tam nebūtina aukoti nei komforto, nei estetikos. Viktorija Vitkauskaitė, apsilankiusi Linos Kalinauskaitės-Forsman namuose, domisi, kaip sumaniai įrengta terasa tampa visaverte būsto dalimi tiek funkcijos, tiek stiliaus atžvilgiu.

„Mes vis dar esame naujakuriai, viskas čia procese“, – atvėrusi erdvaus buto duris mosteli šeimininkė. Todėl kol kas fotografo objektyvui leidžiama įamžinti tik virtuvės zoną ir terasą. Tas „tik“ šiuo atveju – visai nepagrįstas: profesionalios interjero dizainerės, vadovaujančios pačios įkurtai interjero dizaino bendrovei „Retroforma“, namuose net tokia buitinė vieta kaip virtuvė – pakankama erdvė paganyti akis ir pabandyti suvokti šio būsto kūrėjų filosofiją.

Butas dešiniajame Neries krante – nebe pirmas, kurį įsirengė ir išpuoselėjo keturių asmenų šeima. Ankstesni namai tapo per ankšti, be to, gyvenime norėjosi pokyčių. Todėl šeima pardavė būstą ir išsikraustė į Maltą, kur praleido ketverius metus. „Išsikraustydamas nepagalvoji apie daug dalykų. Atrodo, kad bus kaip pasakoje, bet ta pasaka neįvyksta. Visur reikia vežti vaikus į mokyklą, ruošti pamokas, dirbti ir uždirbti“, – pasakoja pašnekovė. Lietuvoje liko ir jos įkurtas verslas, todėl L. Kalinauskaitė-Forsman darbo reikalais kas tris savaites skrisdavo į tėvynę. „Pamatai, kad ta sistema neveikia. Reikėjo imtis labai stipraus pokyčio ir vėl visus grąžinti namo. Nebuvo lengva, bet dabar jau viskas rimsta“, – teigia dizainerė.

Iš Maltos į Vilnių persikėlusi šeima pradėjo ieškoti naujų namų, jiems numatė konkrečius kriterijus. Norėjo gyventi mieste, o ne už jo, nes taip dukros gali savarankiškai keliauti viešuoju transportu, ir tėvams netenka „įsidarbinti“ vairuotojais. Norėjosi ir balkono, daug erdvės. L. Kalinauskaitės-Forsman sutuoktinis pageidavo, kad jam nereikėtų valyti sniego nuo automobilio. Todėl ieškota būsto, iš kurio liftu būtų galima nusileisti tiesiai į garažą. Aptiktas daugiabutis netoli Konstitucijos prospekto tuo metu tebebuvo statomas, o jo gyvenamoji aplinka didelio susižavėjimo nekėlė. Vis dėlto aplinkui sklindantys statybų aikštelės garsai ir iškilę kranai signalizuoja, kad jau artimoje ateityje teritorija atrodys visiškai kitaip.

2017 01 02 18:06
Spausdinti