Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 21 d.


ENERGETIKA
„Bloomberg“: Europa pasirengusi žiemai be rusiškų dujų
BNS
Pexels
Šviesa tunelio gale.

Europai aktyviai importuojant suskystintas gamtines dujas (SGD), jai artėjančią žiemą veikiausiai turėtų pakakti šio elektros ir šilumos energijai gaminti skirto kuro, kompensuoti tiekimo iš Rusijos netektį, pažymi agentūros „Bloomberg“ strateginių tyrimų padalinys BNEF.

Antradienį BNEF paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad šią žiemą Europa gali importuoti beveik 40 proc. daugiau SGD nei metais anksčiau, o 2023-ųjų vasarą, siekdama atkurti prarastas atsargas, pirkimus turėtų padidinti maždaug 14 procentų.

Kita vertus, sumažėjus dujų paklausai dėl smarkiai pakilusių kainų, šių siuntų pakaktų ir tuo atveju, jei nuo spalio visiškai nutrūktų rusiškų dujų srautai į Europą vamzdynais.

BNEF taip pat nurodo, kad Europos SGD importuotojams tektų neatidėliotinų sandorių rinkoje jų pirkti 90 proc. daugiau nei yra užsitikrinę pagal ilgalaikes tiekimo sutartis, o tai dar labiau paaštrintų konkurenciją su importuotojais Azijoje. Tai reiškia, kad pasaulinės dujų kainos išsilaikytų aukštumose, kurias jos pasiekė dėl Rusijos manipuliacijų rinkoje bei Europos siekių mažinti priklausomybę nuo rusiškų energijos išteklių, suaktyvėjusių po vasario pabaigoje prasidėjusios Rusijos invazijos į Ukrainą.

2022 09 28 11:25
Spausdinti