Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


ENERGETIKA
D. Kreivys: „Harmony Link“ jūrinį kabelį pakeitus sausumos jungtimi, projekto kaina nukrito pustrečio karto
ELTA
Dainius Labutis/ELTA
D. Kreivys.

Energetikos ministras Dainius Kreivys teigia, kad jūrinio kabelio „Harmony Link“ alternatyva – sausumos jungtis, turėtų kainuoti apie 680 mln. Pasak jo, tiek kainavo originalus projektas, tad vartotojams nereikės už jį primokėti.

„Pasikeitimas toks, kad „Harmony Link“ kaina šiuo sprendimu nukrito 2,5 karto, kas turbūt reiškia, jog mūsų vartotojams nereikės prisimokėti. Ir turbūt Briuseliui nereikės prisimokėti. Mes grįžtame į pradinį biudžetą, tai yra gera naujiena“, – ketvirtadienį forume „GreenTech Vilnius“ teigė D. Kreivys.

Europos Sąjungos parama „Harmony Link“ projektui pradžioje siekė 75 proc. jo vertės, tačiau laikui bėgant ir originalaus, po vandeniu, turėjusio būti projekto kainai pakilus, ši dalis liko labai maža – iki 40 proc.

ELTA primena, kad „Harmony Link“ jungtis Baltijos jūros dugnu planuota siekiant didinti elektros prekybą vieningoje Europos rinkoje, stiprinti Baltijos šalių sistemų patikimumą. Planuota, jog 700 MW galios jungtis bus 330 km ilgio.

Energetikos ministerijos teigimu, radus sutarimą, kabelis, kaip ir planuojama, turėtų būti įrengta iki 2028 metų.

„Litgrid“ ne kartą yra teigusi, jog „Harmony Link“ jungtis bus skirta komercijai, todėl sinchronizacijai su Vakarų Europos elektros tinklais 2025 m. vasarį įtakos neturės.

Projektas didžiąja dalimi finansuojamas Europos infrastruktūros tinklų fondo „Connecting Europe Facility“ lėšomis

2023 11 23 14:59
Spausdinti