Meniu
Prenumerata

antradienis, rugsėjo 26 d.


ESTIJA
Didesnė dalis Estijos gyventojų pritartų mažai atominei elektrinei
BNS
Pixabay

Daugiau kaip pusė (58 proc.) Estijos gyventojų pritaria mažos galios atominės elektrinės šalyje statybai, rodo šio projekto iniciatorės „Fermi Energia“ užsakymu „Kanar Emor“ šį mėnesį atliktų visuomenės nuomonės turimų rezultatai.

Neigiamą nuomonę dėl šio projekto išreiškė 31 proc., o jokios – 12 proc. respondentų.

Apklausoje dalyvavusių Estijos gyventojų taip pat buvo prašyta išsakyti savo nuomonę, kokios rūšies elektros gamyba būtų priimtiniausia, jei skalūnų energetikos dalį tektų mažinti. Daugiausiai respondentų pasisakė už vėjo ir saulės energetiką, o branduolinės energetikos šalininkų dalis buvo antra šiame sąraše. Gerokai mažiau buvo elektros gamybos deginant gamtines dujas, anglį, medieną šalinininkų.

Pernai rudenį AE Estijoje projekto iniciatorė „Fermi Energia“ su JAV pažangių branduolinių reaktorių ir branduolinių paslaugų teikėja „GE Hitachi“ pasirašė ketinimų protokolą dėl galimos 300 megavatų galios verdančio vandens reaktoriaus BWRX-300 statybos Estijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 24 00:17
Spausdinti